10 ביוני 2013

חשד: מעשה מגונה באוטיסטית בת 9


ילדה בת 9 נמצאה על פי החשד ללא בגדים בשירותים של בית ספר לחינוך מיוחד בחיפה כשאיתה צעיר בן 19 – כך נחשף "ברדיו חיפה" * האב: "חזרה הביתה בוכה, לא הבנו למה" * בבית הספר מאשרים את הדברים
מערכת קריות באינטרנט

אישה, הטרדה מינית, אונס (אילוסטרציה)

חשד למעשה מגונה (אילוסטרציה)

חשד למקרה מזעזע בבית ספר לחינוך מיוחד בחיפה. ילדה בת 9 נמצאה ביום שני בשבוע שעבר בתא השירותים של הבנים, כשהיא ללא בגדים וכשאיתה בתא צעיר בן 19, תלמיד בבית הספר – כך חשפו העיתונאים יוסי פרץ ארי ואודיה שווץ ב"רדיו חיפה". בבית הספר סיפרו את פרטי המקרה רק הבוקר (ראשון) לאבי הילדה, עמי. מנהלת בית הספר, כינסה את כל הצוות והודיעה לאב, שהחליט מיד להגיש תלונה במשטרה.

גורם בבית הספר סיפר לאתר רדיו חיפה כי מאז המקרה כל ילד שהולך לשירותים מקבל ליווי, על מנת למנוע הישנות של המקרים. למרות זאת, לא ברור מדוע החליטו בבית הספר שלא להעביר את המקרה לטיפול מיידי של המשטרה, ובחרו להודיע למשפחת הילדה רק הבוקר.

אבי הילדה אמר לאתר רדיו חיפה: "הפרח שלי בת 9. מה עשו לה? מסכנה. באותו ערב היא חזרה בוכה הביתה ולא הבנו למה".

עורך דינה של המשפחה, האני ברברה, אמר לרדיו חיפה: "זהו מעשה חמור, שקורה במסגרת בית הספר. דווקא כשמדובר בילדים בעלי צרכים מיוחדים, שהפיקוח עליהם אמור להיות יותר הדוק ויותר משמעותי, מאשר ילדים רגילים. האחריות המלאה היא על בית הספר ואסור שמקרים כאלה יקרו, בטח שלא במסגרת בית הספר".

מנהלת בית הספר אישרה ל"רדיו חיפה" את המקרה, אך הפנתה אותם למשרד החינוך. ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "הנושא ייבדק על ידי הגורמים המקצועיים, בהתאם לחוזר מנכ"ל".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל