11 ביוני 2013

בקרוב: 4,500 יחידות דיור חדשות בקרית ביאליק


מאת יבגני זרובינסקי

הועדה המחוזית לתכנון ובניה אישרה להפקדה 4500 יחידות דיור בשכונת "ביאליק על הפארק" * יוסיף כ- 20,000 תושבים לעיר
מאת: יבגני זרובינסקי

נדלן

יוסיף כ-20,000 תושבים לעיר (אילוסטרציה)

מחפשים דירה חדשה בקריות?  הועדה המחוזית לתכנון ובניה אישרה להפקדה את שכונת "ביאליק על הפארק" הכוללת 4500 יחידות דיור. שכונה זו תבנה במזרח העיר בקטע שמדרום לכביש 79 וממזרח לכביש עוקף קריות על השטח של 950 דונם ובכך תשלים את הפיתוח העירוני במזרח העיר.

משמעות אישור התוכנית היא תוספת של כ- 20,000 נפש לעיר קרית ביאליק המונה כיום כ- 42,000 תושבים.

תכנון השכונה נעשה ביוזמת עיריית קרית ביאליק על ידי האדריכל אורי פוגל בשיתוף משרד התחבורה, מע"צ, משרד החינוך וגורמים נוספים. אישור התוכנית בהיקף כה גדול זה הישג עצום לרשות, במיוחד כיוון שמדובר באדמות בבעלות פרטית כמעט מלאה. למרות עובדה זו השכונה החדשה תתאפיין במספר רב של שטחים ירוקים ופארקים. כשני שליש משטחי השכונה יהוו שטחי ציבור ופארק עירוני. בשכונה תבנה קריית החינוך גדולה של כ- 36 דונם לחינוך על –יסודי, שלושה בתי ספר יסודיים ובית ספר לחינוך מיוחד, גנים ומעונות יום. בתוכנית ניתן מענה מלא לכל צרכי הציבור המתגורר בה.

השכונה תבנה בבניה רוויה עם בניינים בעלי 11 עד כ-20 קומות.

בתכנון השכונה ניתן מענה למערך התחבורתי תוך שילוב עם המטרונית והקצבת 2 מקומות חניה לכל יחידת דיור. בנוסף לכל המתכנן נתן את הדעת למניעת השפעת הרעד הצפוי מכביש עוקף קריות וכביש 79.

ראש העיר אלי דוקורסקי מסר כי הוא שמח שתוך זמן קצר הצליחה הרשות לקבל אישור להפקדה להקמת השכונה החדשה, אשר תתרום לפיתוח המואץ של העיר: "כולי תקווה שבנת 2015 -2014 יהיה ניתן להתחיל לשווק את הדירות. כיוון שהתוכנית כוללת הוראות איחוד וחלוקה, תוכל הרשות כבר בשלב המוקדם להתחיל בפיתוח שטחים ציבוריים, דרכי גישה ועוד".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל