13 ביוני 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

ביה"מ שחרר ממעצר תושב מוצקין, שנחשד ב"איומים על אשת ראש העיר"


מאת יבגני זרובינסקי

בית משפט השלום בקריות שחרר ממעצר את דוד אלבז, תושב קרית מוצקין, שמוחה בשבוע האחרון נגד ראש העיר ורעייתו * אלבז נעצר לאחר שדפנה צורי, אשת ראש העיר, התלוננה כי הוא איים עליה * בית המשפט סירב לקבל את בקשת המשטרה להאריך מעצרו וקבע כי אין כל ראיה לחשדות * כמו כן, התיר השופט ערן נווה לקיים הפגנה נגד העירייה: "עצם תליית שלטים נגד ראש העיר ורעייתו אינה מהווה עבירה פלילית" * החשוד בתום הדיון: "השוטרים הם על תקן חייליו של ראש העיר ואשתו. מדובר בניצחון הדמוקרטיה"
מאת: יבגני זרובינסקי

סגן נשיא בית משפט השלום בקריות, ערן נווה, דחה את בקשת משטרת זבולון להאריך את מעצרו של דוד אלבז, תושב קרית מוצקין, שמוחה בשבוע האחרון על מה שהוא מכנה "התנהלות עיריית קרית מוצקין וחלוקת ג'ובים", בין היתר כשהוא מדגיש כי את תפקידיה בהווה ובעבר של אשת ראש העיר.

מהרגע שהחל אלבז למחות נגד העירייה הוא מקבל ביקורים של שוטרים ופקחים מידי יום לטענתו. גם לאחר שזומן ל"שיחה" בתחנת זבולון, הבהיר שם כי אין בכוונתו לעצור את פעולות המחאה וכי זו זכותו הלגיטימית. השבוע הגישה דפנה צורי, רעייתו של ראש עיריית קרית מוצקין, תלונה במשטרה בטענה כי החשוד "איים" עליה.

"רוצים לסתום לי את הפה". דוד אלבז מוחה

"רוצים לסתום לי את הפה". דוד אלבז מוחה

למרות שלא היו כל ראיות פרט לעדותה של צורי, אתמול הגיע אלבז לתחנת משטרת זבולון ושם נעצר, כשבמשטרה הודיעו מייד כי יבקשו להאריך את מעצרו בבית המשפט. יצויין כי במשטרה סירבו להתייחס לדברים גם כשפנו אליהם כלי תקשורת שונים.

עורך דינו של אלבז טען בדיון להארכת מעצרו כי לחשוד אין כל עבר פלילי ומדובר בפעולות מחאה נגד ראש העיר ורעייתו וכי הוא מכחיש מכל וכל שאיים בכלל ועל אשת ראש העיר בפרט.

בהחלטתו ציין השופט ערן נווה כי עצם תליית השלטים אינה מהווה עבירה פלילית. עוד אמר השופט כי פרט לתלונתה של אשת ראש העיר אין בידי בית המשפט כל ראיה לדברים, אותם החשוד מכחיש מכל וכל.

כאמור, החליט בית המשפט לשחרר את החשוד ממעצר, לאשר את ההפגנה שתכנן להיום בערב מול בניין העירייה, אך הוא עצמו לא ישתתף בה וישהה במעצר בית עד מחר (שישי) ב-09:00 בבוקר. כמו כן אסר עליו השופט ליצור קשר עם ראש העיר או רעייתו וזאת למשך 60 יום. עוד קבע בית המשפט כי כדי שהמשטרה תוכל לבדוק אם יש בידיה ראיות לחשד האיומים, על אלבז נאסר להיכנס לקרית מוצקין במשך 7 ימים.

בתום הדיון, אמר אלבז ל"קריות באינטרנט": "מדובר בניסיון נוסף לסתום לי את הפה כשהשוטרים הם על תקן חיילים של ראש העיר ואשתו. אני מודה לבית המשפט שהפסיק את האבסורד הזה, מדובר בניצחון הדמוקרטיה".

מפקד תחנת זבולון נצ"מ אילן סרדל וראש עיריית קרית מוצקין חיים צורי

"השוטרים על תקן חיילים של ראש העיר". מפקד תחנת זבולון נצ"מ אילן סרדל וראש עיריית קרית מוצקין חיים צורי

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    











עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל