17 ביוני 2013

פנייה למבקר המדינה: מדוע לא מוגש כתב אישום נגד בתו החורגת של ראש העיר?


מאת יבגני זרובינסקי

עו"ד ציון שמעון, שמייצג תושב קרית מוצקין שמחה בשבוע האחרון נגד העירייה והמשטרה עצרה אותו בעקבות תלונה של אשת ראש העיר, פנה השבוע למבקר המדינה בדרישה לבצע בדיקה מעמיקה של התנהלות תחנת המשטרה זבולון * עו"ד שמעון ל'קריות באינטרנט': "מצד אחד בתו החורגת של ראש העיר חשודה שסטרה לשוטר אך היא לא נעצרה, ולמרות שעברה כחצי שנה עדיין לא הוגש כתב אישום נגדה – אך מצד שני בעקבות עדות בלבד של אשת ראש העיר נגד מפגין, הוא נעצר ליממה כאחרון העבריינים והמשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בחמישה ימים נוספים"
מאת: יבגני זרובינסקי

מפקד תחנת זבולון נצ"מ אילן סרדל וראש עיריית קרית מוצקין חיים צורי

"חשש כבד לאפליה פסולה בין חשודים". מפקד תחנת זבולון נצ"מ אילן סרדל וראש עיריית קרית מוצקין חיים צורי

המחאה נגד עיריית קרית מוצקין מגיעה לפתחו של מבקר המדינה יוסף שפירא. עו"ד ציון שמעון, המייצג את דוד אלבז שנעצר בשבוע שעבר לאחר שדפנה צורי, אשת ראש עיריית קרית מוצקין, הגישה נגדו תלונה בטענה כי איים עליה, פנה במכתב למבקר המדינה ובו בקשה לבדוק את התנהלות משטרת זבולון.

"חשש כבד למשוא פנים ואפליה פסולה בין חשודים", כותב עו"ד שמעון למבקר המדינה, "מרשי דוד אלבז מנהל בימים אלו מאבק נגד ראש עיריית קרית מוצקין חיים צורי. מרשי נעצר על ידי משטרת זבולון ושם אף ביקשו להאריך את מעצרו בחמישה ימים, זאת בעקבות תלונה של הגברת צורי, אשר טענה כי מרשי איים עליה. מרשי שוחרר מיידית ממעצר בהחלטת סגן נשיא בית משפט השלום בקריות, השופט ערן נווה".

ביה"מ שחרר ממעצר תושב מוצקין, שנחשד ב"איומים על אשת ראש העיר"
האם המשטרה מחפה על בתו החורגת של ראש העיר, החשודה בתקיפת שוטר?
חשד: בתו החורגת של ראש עיריית קרית מוצקין השתוללה וסטרה לשוטר

"מאידך ובאופן תמוה מאוד", ממשיך עו"ד שמעון, "לפני כחצי שנה נחקרה בתו החורגת של ראש עיריית קרית מוצקין בחשד לתקיפת שוטר לאחר שסטרה לו לכאורה – אולם לא הוגש נגדה עד היום כתב אישום. טענת המשטרה כי התיק נמצא בחקירה לא מתקבלת על הדעת, בלשון המעטה, ולא ברור כמה פעולות חקירה יש לבצע בתיק והאם הדבר היה נמשך כל כך הרבה זמן במידה ולא היה מדובר בבתו של ראש העיר".

עו"ד שמעון מסכם: "אנו חסרי אונים ומעוניינים בבדיקה חיצונית, מקיפה ויסודית שתתן פתרון ותכניס קצת היגיון במציאות העגומה שנוצרה ועיוות הדין המשווע: אשה שתוקפת לכאורה שוטר לא נעצרת ולא מוגש נגדה כתב אישום ואילו אדם שנטען לגביו כי אמר לכאורה לאשת ראש העיר 'בוא נוריד אותה' נעצר כאחרון העבריינים למשך יממה שלמה ואותם ממונים באותה תחנת משטרה ביקשו מבית המשפט להאריך מעצרו בחמישה ימים".

עו"ד ציון שמעון

פנה למבקר המדינה. עו"ד ציון שמעון

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל