24 ביוני 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

טביעת הנערה בחוף לא מוכרז בקרית ים: "התרענו אבל בעירייה אף אחד לא מקשיב"


בשבוע שעבר פנה חבר מועצת עיריית קרית ים, אלי כהן, לראש העיר שמואל סיסו בבקשה לפתוח חופים מוכרזים נוספים בעיר וציין כי תושבים רבים מבלים בחופים ללא מציל דבר המסכן את חייהם * בשבת האחרונה טבעה נערה בת 17 בחוף הבתולה בעיר ובנס נפגעה באורח קל בלבד * כהן: "לא בכדי העליתי את ההצעה לגבי נחיצות דחופה של עמדות מציל נוספות אך בעירייה מעדיפים לעסוק בסגירת חשבונות" * בעירייה טוענים כי אנשי פיקוח עירוני הצילו את הנערה והוסיפו: "רחצה בחופים ללא מציל היא עבירה על החוק שהקנס עליה עומד על 450 שקל"
מאת: בן רומן

(צילום ארכיון)

(צילום ארכיון)

"בגלל שבקרית ים קיים חוף מוכרז אחד בלבד, נאלצים רבים מתושבי העיר שלא מוכנים להצטופף בחוף אחד, לשהות בחוף ללא מציל, דבר המסכן את חייהם", כך כתב בשבוע שעבר חבר מועצת עיריית קרית ים אלי כהן לראש העירייה שמואל סיסו, "אבקש להעלות את נושא הכרזת החוף לדיון במועצת העיר וכולי תקווה כי העניין יאושר במועצה ולקרית ים יהיה חוף נוסף".

לפני כעשור היו בעיר שלושה חופים מוכרזים אך לאחר שהעירייה פנתה למשרד הפנים, במסגרת צמצום הוצאותיה, נסגרו שני חופים וכעת התושבים מסתפקים בחוף מוכרז אחד בלבד, חוף זבולון.

מעיריית קרית ים נמסר בשבוע שעבר לקריות באינטרנט בתגובה: "אלי כהן, המשמש היום כמזכיר מפלגת העבודה ופעיל מרכזי במפלגת העבודה שניהלה את העיר בזמנו והביאה אותה לפשיטת רגל, היה שותף מרכזי ומלא בסגירתו והפקרתו של חוף ימית בידי גורמים פרטיים הרבה לפני שנכנס ראש העיר שמואל סיסו לתפקידו. כהרגלו נזכר מר כהן בתושבי קרית ים אחת לחמש שנים, ושוכח כי רק משרד הפנים מוסמך לפתוח חופי רחצה ולא מועצת העיר. בכל מקרה לפי שעה לא ניתן מעשית לפתוח חוף רחצה מוכרז במקום בגלל מסירת השטח המיועד לכך כאמור, ורק לאחר שיושלמו ההליכים המשפטיים ניתן יהיה לעשות זאת".

בשבת האחרונה כאמור, טבעה בחוף הבתולה בעיר, שהינו לא מוכרז וללא מציל, נערה כבת 17. על פי עדים במקום, הצעירה נמשתה מהמים על ידי מתרחצים ופונתה לבית החולים רמב"ם בחיפה כשמצבה מוגדר קל עד בינוני.

"מעדיפים לעסוק בסגירת חשבונות"

"לא בכדי העליתי את ההצעה לסדר לגבי נחיצות דחופה של עמדות מציל נוספות בחוף הים. הרי הסיבה החשבוה ביותר, בגללה ביקשתי להכריז על חוף מוכרז היא הסכנה אליה נתונים תושבי קרית ים שלא רוצים להצטופף על רצועת חוף קטנה אחת, עליה משגיח מציל", אומר היום חבר מועצת העיר אלי כהן לקריות באינטרנט, "לצערי רק החלה עונת הקיץ וכבר צעירה מקרית ים טבעה בחוף הבתולה, דבר עליו הזהרנו מראש".

"חבל שבעיריית קרית ים מעדיפים לעסוק בסגירת חשבונות עם חברי מועצת העיר במקום לפעול לטובת תושבי העיר. עם זאת, נמשיך לפעול במישור הארצי לטובת הכרזת חוף נוסף בקרית ים. אני שולח איחולי החלמה לצעירה שטבעה ומקווה שלא יישנו מקרים כאלה, עד שנצליח להכריז על חוף מוסדר נוסף".

"רחצה בחופים ללא פיקוח מציל היא עבירה על החוק"

לטענת העירייה חייה של הצעירה ניצלו הודות לתגובה מהירה של אנשי צוות הפיקוח שלה: "אנשי הצוות הגיעו אליה בתוך דקות, הגישו לה עזרה וביצעו בה החייאה".  עוד ציינו בעירייה: "רחצה בחופים ללא פיקוח מציל היא עבירה על החוק שהקנס עליה עומד היום על 450 שקל. יחד עם זאת וכדי להבטיח את שלום המתרחצים והמבקרים בטיילת בחנה העירייה באחרונה שורה של אמצעים המבטיחים תגובה מהירה בעת הצורך. בין השאר נבחנה גם אפשרות של שימוש בקורקינט חשמלי לטיפול נמרץ שיעמוד לרשות צוות הרפואה שבחוף וכן טרקטורון ממונע. בסופו של דבר הוחלט להעדיף את הטרקטורון בשל יכולת העבירות הגבוהה שלו ובזכות זאת ניצלו בסוף השבוע חייה של הצעירה".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל