25 ביוני 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

בקרוב במערכת החינוך בקרית ים: מגמת סייבר בשיתוף חיל המודיעין


מורן גרינברג

החל משנת הלימודים הקרובה: מגמת סייבר במערכת החינוך של קרית ים, במסגרתה יוכשרו התלמידים לשירות בשורות חיל המודיעין
מאת: מורן גרינברג

(אילוסטרציה)

מגמת סייבר (אילוסטרציה)

מגמת סייבר מיוחדת, בשיתוף עם חיל המודיעין, תחל לפעול במערכת החינוך של קרית ים החל משנת הלימודים הקרובה, כך סוכם בתום מגעים שקיים ראש העיר שמואל סיסו עם שלטונות הצבא.

המגמה תפעל במסגרת תוכנית "מגשימים" שמפעיל חיל המודיעין במספר בתי ספר מצומצם בארץ ובמסגרתה יוכשרו התלמידים לשירות בשורות חיל המודיעין במקצוע חיוני זה ההולך ומשתרש במערך ההגנה וההתמודדות עם ניסיונות פגיעה בישראל.

לדברי מפעילי התוכנית, אנשי חיל המודיעין של צה"ל, נועדה התוכנית להכשיר נוער בתחום הסייבר תוך התמקדות בתלמידי תיכון מצטיינים מהפריפריה ולהבטיח בכך את שילובם ביחידות העילית של צה"ל. התוכנית פועלת מזה שלוש שנים וממומנת בכספי קרן רש"י, המטה הקברנטי הלאומי, גופי ביטחון שונים, משרד החינוך, מפעל הפיס והצבא.

המורים כולם בוגרים יחידות הטכנולוגיה של צהל והלימודים מכוונים לצרכי הצבא. כיתות הלימוד הן בנות 15 תלמידים בלבד כאשר הלימודים נמשכים שלוש שנים פעמיים בשבוע. לצד הלימודים הייחודיים זוכים המשתתפים גם להשתתף בפעילות חברתית ייחודית וערכית כמו ימי כיף טיולים סיורים בחברות היי טק וחשיפה ליחידות הסייבר של הצבא.

לפני שבוע התקיימו בעיריית קרית ים ראיונות הקבלה הראשונים למחזור הראשון והלימודים במגמה יחלו על פי התוכנית כבר בשנת הלימודים הקרובה. לתוכנית יכולים להירשם בוגרי כיתות ט' אשר יעברו את המיונים ואת ההרשמה הראשונית.

ראש העיר שמואל סיסו: "זהו בהחלט צעד הכרה משמעותי בהישגיה של מערכת החינוך שלנו ומקפצה משמעותית עבור התלמידים המצטיינים של העיר. הבטחתי למפעילי התוכנית לעמוד איתם בקשר כדי לקדם את יישום התוכנית בצורה המוצלחת ביותר".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל