2 ביולי 2013

גאווה קרייתית: הכירו את הטרנסג'נדרית הראשונה בישראל שרצה למועצת העיר


בחירות בקריות

לא רק בתל אביב בני הקהילה הלהט"בית מרגישים בטוחים בעצמם – גם במגזר הציבורי. דנה נחמני מקרית ביאליק היא הטרנסג'נדרית הראשונה בישראל שרצה למועצת העיר
מאת: מערכת קריות באינטרנט

הקרייתית שעושה היסטוריה. דנה נחמני

הקרייתית שעושה היסטוריה. דנה נחמני

יותר ויותר מבני הקהילה הלהט"בית (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים) בישראל מעורבים במגזר הציבורי – בכנסת, בחברות ציבוריות וגם במועצות ערים בישראל. מדובר בעלייה מתמדת לא רק בתל אביב, העיר שמזוהה ביותר עם הקהילה, אלא גם בצפון, שנתפס בעיני רבים כ"חשוך" יותר בנושאים אלה.

בחדשות 2 דווח היום כי דנה נחמני, בת 33 מקרית ביאליק, היא טרנסג'נדרית (אישה שעברה שינוי מגדרי מגבר לאישה) שעושה היסטוריה, ומהווה דוגמא מצוינת ל'מיני-מהפכה' הזאת. לאחרונה היא החליטה לרוץ בבחירות לרשות המקומית ומתמודדת על מקום במועצה מטעם רשימת "צעירים למען ביאליק", בראשות שני אוצ'קובסקי.

אמנם אין לה עדיין מחשבות להיות ראשת עיר או ראש ממשלה, אך היא בטוחה כי אם תיבחר, היא תוכל לעשות שינוי גדול. נחמני לחדשות 2: "בשלוש השנים האחרונות יש יותר מדי ארנונה, ומצב החינוך מדאיג, למרות הנתונים שמציגה העירייה. מטאטאים את הבעיות מתחת לשטיח". לאור הסיפור האישי שלה, היא מאמינה כי לכל אחד מגיעה הזדמנות גם במגזר הציבורי. "לא נתקלתי עדיין בתגובות עוינות או בפוביה, ומאידך אני לא ממנפת את סיפור החיים שלי. אני לא 'נושאת הדגל', אלא באה לייצג את כל הצעירים – סטרייטים, הומואים, אתיופים, רוסים ומזרחים".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל