3 ביולי 2013

הכירו את איה שחולמת להיות רופאה


היא נולדה עם שיתוק מוחין קשה ועברה אין סוף טיפולים וניתוחים. אחרי שראתה ופגשה בטיפולים כל כך הרבה רופאים, החלום שלה היה להיות רופאה אמיתית. בבית החולים כרמל בשיתוף ארגון וראייטי הגשימו לאיה בת ה 13 את החלום והיא הפכה לרופאה ליום אחד: "החלום שלי התגשם, אני כל כך מאושרת"
מאת: אבי דוד

איה מקבלת את חלוק הרופאה ממנהלת כרמל ד"ר שפירא והאח בני חדד

איה מקבלת את חלוק הרופאה ממנהלת כרמל ד"ר שפירא והאח בני חדד

איה תושבת הצפון נולדה בחיפה לפני 13 שנה כשהיא סובלת משיתוק מוחין. המחלה פגעה באיה בצורה קשה בכל אברי הגוף והיא סובלת עד היום מפגיעה מוטורית קשה היא מתקשה ללכת, לתפקד עצמאית, והיא נזקקת לעזרה צמודה בכל פעולה 24 שעות ביממה.

אבל למרות הכל איה נלחמת, והיא נחשבת תלמידה מצליחה בביה"ס לילדים עם צרכים מיוחדים בחיפה, אופקים.

מי שמבקר ומארח חברה לאיה בשעות הפנאי הוא בני חדד, אח בחדר המיון של ביה"ח כרמל שבזמנו החופשי מתנדב בארגון וראייטי בחיפה ועוזר לילדים חולים כמו איה.

"איה היא ילדה מאוד מיוחדת, מספר בני מביה"ח כרמל, אחרי כל כך הרבה שנים של סבל והיכרות צמודה לרופאים וצוות רפואי היא החליטה שהיא רוצה ללמוד רפואה. אבל לפני הלימודים היא רצתה להרגיש באמת מה זה להיות רופאה".

בשיתוף ארגון וראייטי וגישתו של בני לביה"ח כרמל בו הוא עובד, החלה להירקם התוכנית שתהפוך את איה לרופאה אמיתית ליום אחד ותגשים לה את החלום.

במשך 6 חודשים תפר בני אט אט את כל הקצוות כשכל צוות והנהלת ביה"ח כרמל נרתמים כדי להגשים לאיה את חלום הרופאה. עד שהשבוע הגיע היום המיוחל.

בליווי הוריה ובעזרת ההליכון הקבוע שלה צעדה איה והתחילה את היום שלה בחדרה של מנהלת ביה"ח כרמל ד"ר חן שפירא.

ד"ר שפירא שהתפנתה מכל עיסוקי ביה"ח ישבה עם איה והסבירה לה בסבלנות מה זה להיות רופאה. וכדי שאיה תרגיש כמו רופאה אמיתית הלבישה אותה ד"ר חן בחלוק רופאים מיוחד שנתפר למידותיה הקטנות של איה, היא קיבלה סטטוסקופ אמיתי, חותמת של רופאה, ועל דש החלוק שלה הצמידה לה ד"ר חן תג רופאים עם השם החדש שלה – ד"ר איה.

כשהדופק של איה עולה עם חלוק הרופאים וכל הסט המושלם עליה, צעדה איה עם ההליכון לסיור מקיף כרופאה בבית החולים כרמל.

היא נכנסה לחדר המיון ועברה על כל ציוד הרנטגן החדיש המוצב בו. כדי לראות מקרוב איך ניראים החיידקים וכדוריות הדם היא טיפסה על בירכיה של פאולינה הלבורנטית עובדת המעבדה והציצה מקרוב לתוך המיקרוסקופ המשוכלל במתחם המעבדות של כרמל.

אבל השיא של איה, היה הביקור במחלקת ילדים שם בעזרתו של מנהל המחלקה פרופ' גיורא פילר וד"ר מחמוד סעיד היא נכנסה למחלקה והתחילה לתשאל ילדים חולים על המחלה שלהם, רשמה להם מרשמים צבעוניים, ואפילו "חתמה" על התיקים הרפואיים שלהם, כד"ר איה – רופאה מומחית ברפואת ילדים.

"אני פשוט לא מאמינה מאיפה יש לה את הכוחות האלה", התרגשה עיישה אמא של איה, "בדרך כלל היא בקושי הולכת ומאוד קשה לה לעמוד כמה דקות רצופות. עכשיו היא כבר כמה שעות הולכת בלי סוף, עומדת על הרגליים ולא מתעייפת, זה פשוט מדהים אותי".

איה היא הבת היחידה והילדה השניה במשפחה ויש לה עוד 3 אחים בריאים.

"למרות שידענו בהריון שיש סיכוי שהיא תיוולד חולה לא ויתרנו עליה, אומרת אמא של איה עיישה. בכל מצב אני אומרת תודה לאלוהים על הילדה שלי ואמשיך לעשות הכל בשבילה כדי שהיא תהיה ילדה מאושרת ולא יחסר לה כלום".

לאח בני חדד מכרמל זאת סגירת מעגל. אחרי חצי שנה של ארגון והפקה הוא רושם לעצמו עוד הגשמת חלום מוצלחת: "זה היה מאוד מאוד מרגש לראות אותה מחייכת ומרוצה ממה עשינו לה אומר בני, אני מרגיש שנגענו לה בלב ואני שמח שקלענו בול למה שהיא רצתה".

"עכשיו אחרי שהייתי רופאה ליום אחד אני מרגישה שזה מה שאני רוצה להיות באמת, אומרת איה בחיוך, אין לי מילים להודות לכל האנשים היקרים בביה"ח כרמל ולאנשי וראייטי על כל מה שהם נתנו ועשו בשבילי, ואני מבטיחה להם שכשאני אגמור את לימודי הרפואה שלי בעזרת ה', אני אבוא להיות רופאת ילדים בביה"ח כרמל".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל