9 ביולי 2013

מעצבת רחוב אבן גבירול בתל אביב, תעצב מחדש את הרחוב הראשי של קרית ביאליק


עיריית קרית ביאליק מקדמת תכנון חדש לעיצוב רחוב קרן היסוד, הרחוב הראשי של העיר * ראש העיר, אלי דוקורסקי: "מאמין שעבודות שיפוץ ושדרוג יביאו להעלאת ערך הנכסים"
מאת: בן רומן

רחוב קרן היסוד בקרית ביאליק (צילום ארכיון: סטריט וויו)

יעוצב מחדש. רחוב קרן היסוד בקרית ביאליק (צילום ארכיון: סטריט וויו)

עיריית קרית ביאליק מבצעת בימים אלו תכנון מקיף לעיצובו מחדש של רחוב קרן היסוד, רחובה הראשי של העיר, העתיד לעבור שיפוץ ושדרוג משמעותי.

את התכנון תבצע האדריכלית חוה (חוי) ליבנה, אשר תכננה את עיצובו מחדש של רחוב אבן גבירול בתל אביב, עיצוב שהביא עמו לזינוק בתשואות הנדל"ן ברחוב ביותר מ 17%, יותר מאשר בשאר המקומות בעיר.

רחוב קרן היסוד הינו הציר ההומה ביותר בקריית ביאליק החוצה את העיר לאורכה במרכז. הרחוב משלב בקטעים נרחבים שלו מגורים ומסחר. לאורכו ממוקמים בנייני ציבור, כמו: בית כץ, בית חן ואחרים.

על עיצובו מחדש של רחוב קרן היסוד החליט ראש העיר, אלי דוקורסקי, שמעוניין להחיות את חיי המסחר בו, שדעכו בשלוש העשורים האחרונים עם הקמת הקריון. האזור סובל מתחלופת עסקים, מריהוט רחוב לא אחיד ושלל צבעים וצורות מאפיינים את המדרכות, תחנות האוטובוס, לוחות המודעות, חזיתות המסחר ועוד. בעירייה מבקשים לקבוע צביון אחיד, צנוע ונקי לרחוב ולפתוח אותו כרחוב מואר הנקי ממכשולי דרך מיותרים.

בכוונת העירייה לבצע סקר צרכים כולל נקודות החוזק והחולשה של הרחוב ובהתאם לממצאים לבצע תכנון מקיף של שדרוג הרחוב לכל אורכו.

ראש העיר אלי דוקורסקי מסר לקריות באינטרנט כי התוכנית להחייאת הרחוב הראשי בעיר תביא לפריחה מחודשת של עסקים במרכז העיר, תהפוך את הרחובות לידידותיים לתושבים, סוחרים, נוסעים והולכי הרגל: "אני מאמין שעבודות שיפוץ ושדרוג יביאו להעלאת ערך הנכסים, יטיבו עם בעלי העסקים הנמצאים ברחוב, יביאו לשיפור התנועה ונוחות להולכי הרגל".

בעירייה מבהירים כי עיצובו מחדש של רחוב קרן היסוד צפוי להיות פרויקט הדגל של הקדנציה הבאה.

ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי

"עיצוב מחדש יטיב עם בעלי העסקים הנמצאים ברחוב". ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל