11 ביולי 2013

מפקד תחנת זבולון יזם "סולחה" בין ראש עיריית קרית ים ליריבו ג'קי פלס


עיתון "ידיעות המפרץ" מדווח כי חמש שנים של הכפשות, משפטים, חקירות ותביעות בין ראש עיריית קרית ים, שמואל סיסו ליריבו ג'קי פלס, בעלי חוף ימית בעיר – הסתיימו בסולחה שיזם מפקד תחנת זבולון, נצ"מ אילן סרדל

סולחה, מימין: ג'קי פלס, נצ"מ אילן סרדל ושמואל סיסו

סולחה, מימין: ג'קי פלס, נצ"מ אילן סרדל ושמואל סיסו

מפקד תחנת זבולון, ניצב משנה אילן סרדל, אירגן סולחה בין ראש עיריית קרית ים, שמואל סיסו, לג'קי פלס – כך דיווחה עיתונאית "ידיעות המפרץ", שולי נאור זוארץ. השניים היו מסוכסכים שנים רבות על רקע מכירת רצועת חוף ימית, שבה ממוקמת המסעדה של פלס.

על פי הדיווח, נצ"מ אילן סרדל פנה לכל אחד מהם בנפרד, והציע שייפגשו. השניים נפגשו בבניין עיריית קרית ים כשמפקד התחנה הגיע למקום עם פלס. השניים לחצו ידיים ואפילו התחבקו. בשיחה הם לא דנו על הסיכסוך שהיה ביניהם ולא העלו מחלוקות ואירועים מבעבר.

בסולחה הזו, שרבים בעיר ירימו גבה על קיומה, לא הובטח דבר ולא היו התניות מצד הצדדים. למרות הסולחה, האבטחה על סיסו לא תוסר, מכיוון שעל פי חשד המשטרה, לא היה זה פלס שזרק את הרימון לעבר בית ראש העיר. נצ"מ סרדל סירב לפניית "ידיעות המפרץ" להתייחס למידע.

היריבות בין השניים החלה לפני חמש שנים, כשעיריית קרית ים פירסמה מכרז למכירת קרקעות על חוף הים. חברת "ע.ר צים", שהיתה המתמודדת היחידה במכרז, זכתה בו, והשטח שנמכר לה כלל גם את הקיוסק של ג'קי פלס, הנמצא על החוף, אותו ביקשה העירייה לפנות, בטענה שפלש לשטח.

אחרי זה התגלה שחברת "ע.ר.צים" בכלל לא מתכוונת לבנות במקום מלון, אלא קניון, בניגוד לתנאי התב"ע של השטח שנמכר לה. גם לגבי סכום המכירה, 5 מיליון שקל, נטען כי הוא נמוך בהרבה מערך הקרקע. פלס הגיש תלונה במשטרה, שפתחה בחקירה. בעקבות החקירה הקפיא השופט את העתירה והמכרז עד לגמר ההליך הפלילי. זמן קצר לאחר מכן פשטו חוקרי המשטרה על בניין העירייה, חקרו עובדים והחרימו מסמכים שונים הנוגעים למכרז. לאור העיכוב שנוצר בעקבות החקירה, הודיעה חברת צים שהיא מבטלת את העסקה.

באוקטובר 2009 זכה ג'קי פלס ב-17.5 אלף שקל הוצאות משפט בהליך שניהל מול עיריית קרית ים ומשרד הפנים נגד מכירת רצועה מחוף ימה של קרית ים לגורם מסחרי לצורך בניית קניון.

ביולי 2009 הושלך רימון רסס לעבר ביתו של סיסו. סיסו ורעייתו נעמי ז"ל, ששהו אז בחלקו האחורי של הבית, לא נפגעו. סיסו הפנה אצבע מאשימה כלפי פלס, שנעצר, נחקר ולבסוף שוחרר לביתו. מאותו יום ועד היום מאובטח סיסו, למרות שפלס לא חשוד במעשה.

עוד דווח ב"ידיעות המפרץ" כי הפרשה הסתבכה כאשר המשטרה הודיעה כי יש תשתית להגשת כתב אישום נגד סיסו ומהנדס העיר. בהודעתה כתבה: "…על פי החשד, במהלך שנת 2008, ראש העיר וגורמים אחרים בעירייה פעלו לאישור זכייתה של חברת 'ע.ר צים' לרכישת הקרקע ולהקמת קניון מסחרי, בניגוד לתנאי המרכז ובניגוד לתב"ע שחלה על הקרקע. "תוך הטעיית ועדת המכרזים, שאישרה את הזכייה… לדעת המשטרה, נמצאה תשתית ראייתית לכאורה לביסוס החשדות נגד ראש העיר, שמואל סיסו, בביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים, ונגד מהנדס העירייה, בעבירות מרמה, הפרת אמונים וקבלת דבר במרמה. התיק יועבר להמשך טיפול והחלטה בפרקליטות מחוז חיפה".

בשנת 2011 הודיעה הפרקליטות שהתיק נסגר מחוסר ראיות, ואף אחד מהמעורבים לא הועמד לדין.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל