18 ביולי 2013

יאיר לפיד דחה את בקשתו של ראש עיריית קרית ביאליק לבטל את תאגיד המים


אלי דוקורסקי, ראש עיריית קרית ביאליק, פנה לשר האוצר, יאיר לפיד, וביקש לבטל את תאגיד המים בעיר כדי להוזיל את תעריפי המים לתושבים * למרות שבידי העירייה מכתב עליו הוא חתום, בו הוא דוחה את הבקשה, כתב יאיר לפיד בדף הפייסבוק שלו: "לא מכיר את מר דוקורסקי"
מאת: בן רומן

יאיר לפיד בכנס בקריות. צילום ארכיון: ערן יצחקי

לא יודע אילו מכתבים נשלחים בשמו? שר האוצר יאיר לפיד (צילום ארכיון: ערן יצחקי)

האם נסתם הגולל על רצונו של ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, לבטל את הקמת תאגיד המים והביוב "מי ביאליק"? שר האוצר, יאיר לפיד, הודיע השבוע במכתב לראש העיר, כי הוא אינו מקבל את המלצת שר הפנים לפטור את קרית ביאליק מחובת תאגיד מים וביוב.

בחודש אפריל, סמוך לכניסתו של לפיד לכהונת שר האוצר, פנה אליו ראש העיר קריי ביאליק אלי דוקורסקי בבקשה לבטל את תאגידי המים והביוב. בפנייתו ציין דוקורסקי: "הקמת תאגידי המים והביוב מלכתחילה הייתה מקח טעות והביאה לייקור לא רציונלי של תעריפי המים והביוב לאזרחי המדינה. כמו כן הקמתו של כל תאגיד גררה יצירת מנגנונים מיותרים ועל הממשלה לפעול לביטול כולל של תאגידי המים והביוב ולהחזיר את ניהול משק המים והביוב לרשויות המקומיות אשר מרביתן ניהלו אותו ביעילות ובאחריות. צעד זה יביא להורדה דרמטית של מחירי המים בשל ביטול הוספת המע״מ על תעריף הרכישה על ידי הציבור."

מכתב עליו חתום יאיר לפיד, שנשלח לאלי דוקורסקי

מכתב עליו חתום יאיר לפיד, שנשלח לאלי דוקורסקי

בפנייתו ציין ראש העיר כי "שר הפנים לשעבר, אלי ישי המליץ לפטור את עיריית קרית ביאליק מהקמת תאגיד מים וביוב עקב יכולותיה המוכחות של העירייה לנהל את משק המים והביוב בצורה יעילה, חסכונית ומיטבית".

לטענת דוקורסקי, במשך 4 שנים הוא מנע הקמת תאגיד המים בקרית ביאליק ובכך חסך לכל משפחה בעיר אלפי שקלים. ב-1.03.13 הוציאה המדינה מידי עיריית קרית ביאליק את ניהול ענייני המים והביוב והחלה לפעול חברת "מי ביאליק בע"מ".

בעירייה טוענים כי שר האוצר יאיר לפיד דחה כאמור את פנייתו של אלי דוקורסקי וכתב ש"איני מאמץ את המלצת שר הפנים הקודם" בתשובתו לראש העיר.

אלי דוקורסקי מסר כי הוא מצטער על החלטתו של שר האוצר יאיר לפיד להשאיר את ניהול המים בידי התאגיד: "שר האוצר במכתבו מציין כי הקמת תאגידי המים והביוב לא הביאה לעלייה בתעריפי המים. איני מסכים איתו. אנשי האוצר ורשות המים מנותקים מהשטח, מדי יום אני מקבל את תלונות התושבים על ייקור תעריף המים מרגע העברת הסמכויות לתאגיד. האמנתי, כי שר האוצר יאיר לפיד יעשה את המעשה הנכון ויבטל את ההחלטה השגויה אולם לצערי בחר להשאיר אותה על כנה".

למרות שבידי העירייה מכתב עליו חתום שר האוצר, בתגובה לגולשים ששיתפו את הכתבה של "קריות באינטרנט" בדף הפייסבוק שלו, כתב יאיר לפיד: "אני לא מכיר את מר דוקורסקי ולמעשה זוהי הפעם הראשונה שאני שומע את שמו, אבל אבדוק את העניין".

"לא מכיר את דוקורסקי" (צילום מסך: דף הפייסבוק של יאיר לפיד)

"לא מכיר את דוקורסקי" (צילום מסך: דף הפייסבוק של יאיר לפיד)

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל