21 ביולי 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

הגולשים זועמים: מדוע השוטר שאיים וקילל את תחקירן כלבוטק עדיין במשטרה?


מאת יבגני זרובינסקי

סרטון וידאו שפרסם הגולש ערן ורד בדף הפייסבוק של 'קריות באינטרנט' וזכה עד כה לאלפי שיתופים, מעביר ביקורת על כך שתשעה חודשים לאחר שהשוטר מאיר קנדרו, מאגף התשאול במשטרת זבולון, נחשף בתכנית כלבוטק כשהוא מגיע לסייע לכאורה לחשוד במעשי עוקץ, מאיים ומקלל את תחקירן התכנית – עדיין משרת במשטרה * המפכ"ל גינה בעבר את קנדרו ואמר כי הוא מוקיע מן היסוד את התנהלות השוטר וכי "מדובר בהתנהגות בלתי נסבלת ונפשעת" * משטרת ישראל: "השוטר טופל משמעתית, הורד בדרגה ונשלח להרצות על שירות בתחנות משטרה" * תגובת המשטרה לא הצליחה להרגיע את הגולשים: "שוטר כזה מבייש את משטרת ישראל ולא צריך להיות בארגון. אתם צריכים לפטר אותו ולא לתת לו להרצות", כתב אחד מהם
מאת: יבגני זרובינסקי

"אשבור לך את הרגליים והידיים"

באוקטובר 2012 נחשף השוטר מאיר קנדרו, מאגף התשאול במשטרת זבולון, לאחר שצולם במצלמה נסתרת שהוא מגיע לעזרתו של אדם אשר חשוד בעוקץ שהתקשר אליו לעזרה, מאיים ומתנהג בצורה תוקפנית כלפי תחקירן התכנית. באותן תמונות אומר החשוד בעוקץ, אחריו חיפש תחקירן כלבוטק, כי השוטר שזה עתה איים עליו הוא "חבר שלו כמו אח". קנדרו מוכר לרבים בקריות ושירת שנים רבות במשטרה.

בין השאר צולם קנדרו אומר לתחקירן כלבוטק: "אם תבוא עוד פעם לקריה הזאת, אני אשבור לך את הרגליים והידיים … יא הומו, יא מזדיין בתחת, מי אתה בכלל?"

בתחילה נמסרה לתכנית "כלבוטק" תגובה לקונית מהמשטרה בה נאמר כי "דמויות חשודות סירבו להדהות" בפני קנדרו – למרות שבצילומים נראה בבירור כי לא היו דברים מעולם. בעקבות חשיפת התמונות, הוצפה הרשת ודף הפייסבוק של המשטרה בקריאות זועמות של גולשים שדורשים לפטר את קנדרו מהמשטרה.

לאחר פרוץ הסערה התקשורתית, ממשטרת ישראל נמסר: "תגובת המשטרה לכתבה ששודרה הערב בתכנית כלבוטק ניתנה על בסיס שאילתא בכתב, מבלי שניתנה האפשרות לצפות מראש בחומרים. לאחר צפייה בכתבה במלואה, אנו מבקשים להבהיר כי מדובר בהתנהגות גסה ומבזה של השוטר שאין לה מקום במשטרת ישראל. לאור זאת הורה ראש אגף משאבי אנוש, ניצב ירון בארי, להוציא את השוטר לחופשה כפויה לאלתר, עד לסיום הבדיקה בעניין".

"תקליט אותי ותגיד שאני בתור שוטר דיברתי איתך ככה". מאיר קנדרו מתוך המצלמה הנסתרת של כלבוטק

"תקליט אותי ותגיד שאני בתור שוטר דיברתי איתך ככה". מאיר קנדרו מתוך המצלמה הנסתרת של כלבוטק

המפכ"ל: "מדובר בהתנהגות נפשעת, אין בכוונתי לעבור לסדר היום"

מספר ימים לאחר שידור הכתבה בכלבוטק, קיים המפכ"ל סדרת שיחות עם שוטרים וקצינים. בהודעה שנמסרה מהמשטרה נכתב כי רב ניצב יוחנן דנינו הוקיע מן היסוד את התנהלות השוטר ואמר: "מדובר בהתנהגות בלתי נסבלת ונפשעת, לא פחות מכך, של שוטר בודד. אין בכוונתי לעבור לכך לסדר היום ואינני מוכן להשלים, כמי שעומד בראש הארגון, עם שוטר המנצל את סמכויותיו באופן פסול ומתנהג בצורה המבזה את הציבור והמשטרה גם יחד", הדגיש.

לדברי המפכ"ל, "התנהגות זו אינה מייצגת את הארגון ואת שוטרי משטרת ישראל העושים מלאכתם נאמנה במתן שירות לציבור ובשמירה על החוק ועל הסדר הציבורי".

מפכל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו

"התנהגות נפשעת". מפכל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו

9 חודשים אחרי: "השוטר נשלח להרצות בתחנות משטרה"

סרטון וידאו שהעלה הגולש ערן ורד לדף הפייסבוק של 'קריות באינטרנט' הצליח לעורר זעם בקרב הגולשים לאחר שנודע כי תשעה חודשים לאחר המקרה וקנדרו עדיין משרת במשטרה. אלפי גולשים שיתפו את הסרטון בדף הפייסבוק שלהם וגם בדף הרשמי של משטרת ישראל.

מהמשטרה נמסר: "השוטר טופל משמעתית, הורד בדרגה והועבר לתפקיד לא פיקודי. בנוסף, השוטר נשלח להרצות בכל תחנות המשטרה על שירות כדי שמקרים כאלה לא יחזרו על עצמם בעתיד".

"אם אכן השוטר הזה עדיין בשרות אז גם המפכ"ל צריך ללכת"

בעקבות פרסום הוידאו, אלפי תגובות זועמות פורסמו בכל רחבי הרשת. "משטרת ישראל זה אימה ברחובות", כתב הגולש תומר פראט. רון ורד כתב: "להשעות מיידית את השוטר ואת מפקד התחנה ולפתוח בחקירה על הקשר בין שוטרים לעבריינים בקריות".

זיו יעקובוב כתב: "אם השוטר עדיין בתפקיד אז מצב משטרת ישראל באמת בקנטים". אילן רונן: "אם אכן השוטר הזה עדיין בשרות אז גם המפכ"ל צריך ללכת".

תחנת משטרת זבולון (צילום ארכיון)

תחנת משטרת זבולון (צילום ארכיון)

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל