6 באוגוסט 2013

מרצדס, יאכטה ורכוש בשווי 2.5 מיליון שקל עוקלו מתושב קרית אתא


כתב אישום הוגש נגד איציק אביתר, שלפי לטענת רשות המיסים הוא מ"קודקודי" פרשת 'זוג משמיים', במסגרתה הולבנו מיליוני שקלים במכירות זהב שהוברח מהשטחים * לבקשת רשות המסים עוקל ביתו, רכב מרצדס, יאכטה וכן אופנוע ים בשווי של כ-2.5 מיליון שקל
מאת: אבי דוד

מכונית מרצדס (צילום ארכיון)

הבית, הרכב והיאכטה עוקלו (צילום ארכיון)

בהמשך להגשת כתב אישום בשבוע שעבר כנגד יצחק (איציק) אביתר, סוחר זהב בן 44 מקרית אתא, אישרה השופטת יהודית אמסטרדם מבית המשפט המחוזי בת"א-יפו את בקשתה של המחלקה המשפטית של רשות המסים ויחידת להב 433 להטלת צו זמני לתפיסת רכושו של אביתר, עד שיתבררו החשדות נגדו.

במידה ויורשע, יחולט הרכוש שעוקל מאביתר ובתוכו מכונית מרצדס המוערכת בכ–450,000 שקל, סירת מירוץ מאליבו המוערכת בכ–420,000 שקל, אופנוע ים קוואסקי המוערך בכ–70,000 שקל וכן ביתו בקרית אתא המוערך בלמעלה ממיליון וחצי שקל.

אביתר מואשם בכך שקשר קשר יחד עם ארבעה מעורבים נוספים לביצועה של תכנית עבריינית מתוחכמת במטרה להחדיר לשוק המקומי זהב שחור בכמויות ענק, אשר הוברח ארצה מהשטחים על ידי סמי כוכב, ועל מנת להתחמק מתשלום מסים בגין קניית הזהב. מחקירתה של יחידת חקירות מכס ומע"מ חיפה בסיוע של יחידת יאל"כ במשטרת ישראל עלה כי החמישה דאגו בתחכום רב ליצור שרשרת מכירה פיקטיבית של הזהב במטרה ליצור חזות חשבונאית תקינה ולגיטימית, במסגרתה הפיצו חשבוניות מס פיקטיביות עבור עסקאות שמעולם לא התקיימו לכ-30 חשודים אחרים וכן, ביצעו העברות כספים לא מדווחות באמצעות צ'יינג'ים. בכך על פי החשד הלבינו הנאשמים הון בהיקף חסר תקדים של כ-160 מיליון שקל.

בהודעה שנמסרה מרשות המיסים צויין כי אביתר, שמואשם כי ביצע את העברות הנ"ל בין אוגוסט 2011 ועד ליוני 2013, ביצע את העבירות בעוד עומד ומתנהל כנגדו תיק בבית משפט השלום בחיפה בגין עבירות דומות של ניכוי חשבוניות מס פיקטיביות בשנים 2009-2010, אותן ביצע באמצעות אחת מהחברות האחרות בבעלותו, המשמשת אף היא לסחר בזהב.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל