13 באוגוסט 2013

בקשה לייצוגית בסך 6 מיליון שקל נגד ארומה


תושבת קרית אתא טוענת בבקשה כי רשת בתי הקפה אינה משיבה ללקוחותיה דמי פיקדון על מיכלי המשקה בניגוד לחוק הפיקדון – כך מדווח אתר news1

רשת בתי הקפה "ארומה אספרסו בר" מפרה את הוראות חוק הפיקדון על מיכלי משקה בסירובה להשיב ללקוחותיה את דמי הפקדון בעבור מכלי משקה הנרכשים על ידם שלא לצריכה בתחומי סניפי הרשת קרי, בהזמנה "לקחת"- TO GO – כך נטען בבקשה לאישור תביעה ייצוגית כנגד ארומה אספרסו בר, שהגישה אסתר דרי מקרית אתא.

באתר news 1 דווח כי בבקשה נאמר שחוק הפקדון מחייב את ארומה בגביית הפיקדון ובהשבתו ללקוחותיה במכירת מוצרים שאינם מיועדים לצריכה בתחומי הסניף. לדברי התובעת בתפריט ארומה אין הבדל בין מחירי המוצרים – מכלי משקה מלאים בין הזמנה לצריכה בתחומי הסניף "הזמנה לשבת" לבין הזמנה שאינה לצריכה בתחומי הסניף "הזמנה לקחת", ואף אין כלל הבדל במחירי המשקאות בשני סוגי ההזמנות ובשני המקרים גובה ארומה דמי פיקדון בעבור מכלי המשקה.

בקשה לייצוגית. סניף ארומה במרכז ביג קריות, קרית אתא

בקשה לייצוגית. סניף ארומה במרכז ביג קריות, קרית אתא (צילום: סטריט וויו)

אולם נטען בבקשה כי ארומה מסרבת להשיב ללקוחותיה את דמי הפיקדון אותם היא גובה בעבור מכלי המשקה בין אם ההזמנה היא לצריכה בתחומי הסניף ובין מחוצה לו, ובשני המקרים ארומה אינה מאפשרת ללקוחותיה להחזיר לה את מכלי המשקה ולקבל בעבורם את הפקדון, בניגוד לקבוע בחוק הפקדון.

התובעת מציינת כי נציגת ארומה בסניף בצומת ביג בקרית אתא הודיעה לה כי לא ניתן לקבל החזר פקדון על מיכל השתייה הריק וכי ארומה מוסרת את המכלים למיחזור. בסניף בגרנד קניון בחיפה נענתה התובעת בזלזול כי "אנחנו לא צריכים להחזיר את הפיקדון".

התובעת מבקשת מבית המשפט לחייב את ארומה לחדול מהתנהלותה הבלתי חוקית והפוגענית ולפצות את לקוחותיה בסכום המוערך בכ-6 מיליון ש"ח.

> בקרו במדור בתי קפה של קריות באינטרנט

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל