14 באוגוסט 2013

ראש עיריית קרית ים: "להפסיק הפעלת המטרונית – מסכנת חיי אדם"


מאת יבגני זרובינסקי

משרד התחבורה הודיע השבוע כי ביום שישי הקרוב יחלו נוסעים לעלות למטרונית, אך לא כל ראשי הערים מרוצים. במכתב חריף ששלח ראש עיריית קרית ים, שמואל סיסו, למנכ"ל חברת יפה נוף הוא מאיים למנוע הפעלתה בעירו וטוען: "המטרונית מסכנת חיי אדם ויצרה סיכונים וסכנות ברורות כתוצאה מתמרורים וסימוני כביש בלתי הגיוניים ולעיתים אף בלתי חוקיים בעליל"
מאת: יבגני זרובינסקי

מסכנת חיי אדם? המטרונית

מסכנת חיי אדם? המטרונית

פרסום ראשון: לפני כשבועיים החלו נסיעות ההרצה של המטרונית (שגרמו לפקקי ענק באזור) וביום שישי הקרוב יחלו לראשונה נוסעים להשתמש בשירות, בינתיים בחינם.

על פי הודעת חברת "יפה נוף", "תכנון המערך החדש הינו פרי שיתוף פעולה בין משרד התחבורה, העיריות, נציגי התושבים, מפעילי התחבורה הציבורית וחברת יפה נוף", אך ממכתב שהגיע לידי קריות באינטרנט, אותו אנו חושפים כאן לראשונה, מסתבר כי לא כל ראשי הערים תומכים בהפעלת המטרונית וחלקם אף מתנגדים לפרויקט במתכונתו הנוכחית.

במכתב חריף ששיגר השבוע  ראש עיריית קרית ים, שמואל סיסו, למ"מ מנכ"ל חברת יפה נוף, ישראל גור אריה, הוא תובע באופן חד משמעי לעצור את המשך הפעלתה הניסיוני של המטרונית ברחובות קרית ים, ולקיים סיור מקצועי דחוף כדי לאתר את כל הליקויים והסיכונים ולתקנם באופן מיידי.

במכתב מתריע סיסו מפני סיכונים וסכנות ברורות לחיי אדם כתוצאה מסימונים ורימזור בלתי תקין, מחדלים חמורים הקשורים בהפעלתה של המטרונית בקרית ים והסדרי התנועה בסביבה.

במכתבו מביא סיסו כדוגמא את השינויים ההנדסיים שנאלצו המתכננים לבצע בימים האחרונים בצומת הרחובות ירושלים ונמיר כדי להמחיש את הרשלנות הרבה שבביצוע העבודות ואשר כתוצאה ישירה ממנה נאלצים נהגים החוצים צירים וצמתים מרכזיים בעיר להתמודד עם מפגעי התעבורה, תמרורים וסימוני כביש בלתי הגיוניים ולעיתים אף בלתי חוקיים בעליל.

"התנהלות זו, מעבר לסיכון המיידי שיש בה, גורמת להוצאות עתק ולבזבוז אדיר של כספי ציבור", מדגיש סיסו במכתבו ומאיים כי אם לא ייענו בחברה לדרישתו הוא מתכוון לפעול כדי למנוע את הפעלתה בקרית ים.

המכתב ששלח סיסו והגיע לידי קריות באינטרנט

המכתב ששלח סיסו והגיע לידי קריות באינטרנט

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל