18 באוגוסט 2013

מחאה: עשרות נוסעים חסמו את המטרונית


עיכובים וצפיפות: ביום שישי החלה המטרונית להעלות נוסעים, אך רק מעטים השתמשו בשירותיה * היום המתינו ברוב התחנות עשרות עד מאות נוסעים, וחלקם חסמו במחאה את מסלול נסיעתה
מאת: בן רומן

המטרונית יצאה לדרך וגם הבעיות. עשרות נוסעים זועמים שהמתינו הבוקר קרוב לשעה למטרונית ב"צומת הצריף" בקרית חיים, חסמו את נתיבי הנסיעה במחאה על העיכובים והצפיפות בתחנות.

אחת הנוסעות, אורית גל, סיפרה ל"קריות באינטרנט": "המטרונית איחרה בכשעה וגם כשכבר הגיעה הייתה מלאה עד אפס מקום. ככה רוצים לשפר את התחבורה הציבורת? זה פשוט אבסורד".

נוסעים חוסמים את מסלול המטרונית (צילום: לירון סופר)

נוסעים חוסמים את מסלול המטרונית (צילום: לירון סופר)

נוסע אחר תיאר את המצב בשטח: "למטרונית הראשונה לא היה סיכוי להיכנס עקב הצפיפות הרבה ועד שהגיעה מטרונית נוספת לקח 50 דקות. הבעיה הגדולה היא שבוטלו רוב קווי האוטובוס שהיינו רגילים אליהם ובכביש הראשי אין חלופה למטרונית. לא ייתכן שיעשו ניסיונות על גב הנוסעים".

>> גולשים כותבים // רועי רוזנפלד: פרוייקט "המטרושיט"

מחברת יפה נוף, האחראית על הפרויקט, נמסר לקריות באינטרנט: "המטרונית נכנסה לשלב ההרצה המלאה, ואנו עדים לביקוש חסר תקדים מצד הנוסעים. אנחנו חווים הצלחה יתרה לשימוש במטרונית כבר מהבוקר. כמות הנוסעים במטרונית היא כ-פי שלוש מהשימוש הרגיל בתחבורה הציבורית במטרופולין חיפה. אנחנו מייחסים זאת לעובדה שהנסיעה במטרונית היא ללא תשלום והרבה תושבים מנצלים הטבה זו להתנסות במטרונית. בנוסף, הרבה משפחות עם ילדים מנצלים זאת ל'נסיעות חופש' עם הילדים במטרונית ועובדה זו רק מגבירה את העומס".

עוד מסבירים שם "סביר להניח שבימים הקרובים יצוצו תקלות נקודתיות אולם אנו לומדים את המערכת, נערכים למתן מענה בזמן אמת ומפיקים את הלקחים הדרושים. ההיענות הגדולה של הציבור מעידה על ההצלחה של הפרויקט ועל השיפור שצפוי באיכות התחבורה הציבורית בחיפה ובקריות".

"צפיפות ועיכובים" (צילום: אייל לוי)

"צפיפות ועיכובים" (צילום: אייל לוי)

עשרות עד מאות נוסעים בכל תחנה (צילום: לירון סופר)

עשרות עד מאות נוסעים בכל תחנה (צילום: לירון סופר)

נוסעים זועמים ניפצו זכוכיות בתחנה (צילום: אייל לוי)

נוסעים נתקלו בזכויות מנופצות בתחנה (צילום: אייל לוי)

"עושים נסיונות על גב הנוסעים" (צילום: גל מ.)

"עושים נסיונות על גב הנוסעים" (צילום: גל מ.)

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל