22 באוגוסט 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

דוקורסקי לגולשי קריות באינטרנט: "מעדיפים לגור בדרום ת"א או נצרת הערבית?"


מאת יבגני זרובינסקי

גולשים רבים זעמו ביומיים האחרונים בעקבות נתוני הארנונה בקריות שנחשפו ביום שלישי השבוע ב"קריות באינטרנט", מהם עלה כי מסי הארנונה למגורים בקרית מוצקין ובקרית ביאליק מהגבוהים בישראל – יותר מאשר בתל-אביב * גם בפייסבוק נוצרה סערה ומאות גולשים שיתפו, לחצו "לייק" והגיבו בזעם, כשאחד מהם כתב: "מרד מיסים זה הפתרון" * ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, לא נשאר אדיש והגיב לגולשים בדף הפייסבוק של "קריות באינטרנט'": "ההשקעה פר תושב בקרית ביאליק היא הגבוהה ביותר בקריות ואחת הגבוהות במדינה. בעיר איכותית, שנותנת הרבה משלמים יותר. נכון, באופקים ובדרום תל אביב משלמים פחות, גם בנצרת הערבית ובדימונה, בקריית שמונה ובמצפה רמון. תסתכלו לי בעיניים: מי מכם היה מעדיף לגור שם?" * גם שני אוצ'קובסקי, המתמודד לראשות עיריית קרית ביאליק הגיב: "משרד הפנים מאשר להוריד ארנונה"
מאת: יבגני זרובינסקי

אלי דוקורסקי על רקע הפייסבוק (עיבוד מחשב)

"תסתכלו לי בעיניים". ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי (עיבוד מחשב)

השבוע פרסמנו כאן לראשונה את הארנונה למגורים המשולמת בקרית מוצקין וקרית ביאליק – מהגבוהות בישראל, יותר מאשר בתל-אביב, כפר-סבא והוד השרון. עוד עלה כפי שפרסמנו השבוע לראשונה מניתוח נתונים שפורסמו על ידי חברת המידע העסקי BDI, אחריהן ברשימה (כלפי מטה) קרית ים וקרית אתא. עוד על מהנתונים כי הארנונה לעסקים בקרית ים היא הגבוהה בקריות.

קראו גם | תשלומי ארנונה: קרית מוצקין וקרית ביאליק יקרות מתל אביב

פרסום הנתונים גרר עשרות תגובות של גולשים זועמים. "הגיע הזמן שיתחילו להוריד מחירים ולא רק לעלות. בושה", כתב הגולש אילן בוגלוב. רונית וקנין כתבה: "מה שאבסורד פה שמגושן במוצקין שמשלמים 950 ארנונה מגיעים בכמה צעדים לקרית חיים מזרחית ששם הארנונה 200 שקל פחות, איזה הסבר יש לזה?".

הגולשת שרון כתבה: "לא מתפלאת. משלמים הון והרחוב לא מתוחזק כמו שצריך ממש איזור הדמדומים", והגולשת ליאת אוסיפוב הוסיפה: "מה נגיד על ביאליק שאין כלום ואני משלמת קרוב לאלף שקל".

מקס חלפין, בעל חנות בקרית ביאליק, הגיב ביאוש: "למי איכפת מה נגיד? למקבלי ההחלטות בטוח לא!".

שני אוצ'וקובסקי (מתוך עמוד הפייסבוק)

שני אוצ'וקובסקי (צילום: פייסבוק)

ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, לא נשאר אדיש לסערה שהתחוללה בדף הפייסבוק של "קריות באינטרנט" והגיב לגולשים: "נכון שהארנונה בעיר אינה נמוכה אך בהתאמה רמת השירותים המוניציפאליים בקריה נחשבת לאחת הגבוהות במדינה. ההשקעה פר תושב בקריית ביאליק היא הגבוהה ביותר בקריות ואחת הגבוהות במדינה. הבטחות להורדת ארנונה במיוחד בתקופת בחירות דינן להיזרק לפח. רשות מקומית אינה יכולה להפחית את תעריפי הארנונה ועד היום משרד הפנים לא אישר זאת לאף רשות בארץ. זה פופוליסטי, נחמד אך בעיקר הטעיית הציבור. בעיר איכותית, שנותנת הרבה משלמים יותר. נכון, באופקים ובדרום תל אביב משלמים פחות, גם בנצרת הערבית ובדימונה, בקריית שמונה ובמצפה רמון. תסתכלו לי בעיניים: מי מכם היה מעדיף לגור שם? הציבור יותר מידי אינטיליגנטי כדי להתייחס ברצינות להבטחות סרק, הרי את הארנונה איש לא יפחית".

שני אוצ'קובסקי, המתמודד לראשות העיר קרית ביאליק ובמהלך הקמפיין אף הבטיח להוזיל את מסי הארנונה במידה וייבחר הגיב, לא פספס את ההזדמנות והגיב לדוקורסקי: "חברים אפשר אחרת. תכנסו לאתר עיריית ראשון לציון ותגלו שהארנונה שם יורדת ב2% כל שנה. בשלוש השנים האחרונות הארנונה בראשון לציון ירדה ב6%. משרד הפנים כן מאשר להוריד ארנונה פשוט בקרית ביאליק אף פעם לא ביקשו! שלא יספרו לכם אחרת".

התגובה של דוקורסקי בדף הפייסבוק של קריות באינטרנט

התגובה של דוקורסקי בדף הפייסבוק של קריות באינטרנט

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל