22 באוגוסט 2013

טור: איך למנף את החגים לטובת העסק


טור, תמיר פלג

מיתוג הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בבניית עסק מצליח והחגים הם הזדמנות מעולה לחיזוק הקשרים שלכם * תמיר פלג, מנכ"ל מכללת יוזמות, בטור לגולשי "קריות באינטרנט"
מאת: תמיר פלג

שימוש בחגים וסוף השנה לחגוג הישגים של עובדים, להעניק מתנות ובונוסים על הצלחות

נצלו החגים כדי לחגוג הישגים של עובדים ולהעניק מתנות ובונוסים על הצלחות

קשרים חברים, קשרים… לפעמים אפילו בעלי העסקים המחודדים ביותר שוכחים את האפקט הגדול של הדברים הקטנים והנגיעות האישיות ללקוח שלהם. בזמן שכולם זוכרים להכיר בבני משפחה וחברים סביב החגים, הם שוכחים לעיתים קרובות את הלקוחות והספקים שעזרו להם להקים את העסק שיש להם היום. אפילו מחוות קטנות בתקופת החגים היא דרך יעילה לחיזוק תדמית החברה ולרושם העצום על הלקוחות.

כפי שידוע לרוב בעלי העסקים, מיתוג הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בבניית עסק מצליח. מיתוג מעצב את הדרך שבה לקוחות תופסים את המוצר, מוניטין, שירות וסטנדרט העסק שלך. מותג ייחודי גם מעצב את הנוכחות של העסק שלך בשוק וגורם לו להתבלט מול המתחרים.

מודעה | בעל עסק? פרסום אפקטיבי בשבילך

3 דרכים עיקריות לבניית העסק שלכם בחגים

שפרו את מערכות היחסים: החגים הם זמן אידיאלי כדי לשפר את מערכות היחסים. מנהיגים עיסקיים יכולים להשתמש בעונה זו כדי לחזק את הקשרים עם עובדיהם, לקוחות וקהילות. אתם יכולים לחזק קשרים עם הלקוחות שלכם בדרכים כמו:

– לשלוח ברכת חג אישית
– לתת תועלת ייחודית לרגל החג
– להגריל להם פרסים
– לתת להם להציע הצעות ומשובים
– צרו איתם אינטראקציה חגיגית ומיוחדת
– צרו תדמית ומיתוג לתקופת החגים (לוגו חגיגי, מדים, אריזות וכו'…)

צרו תרבות חברה מצמיחה: אם אתם מחוייבים לבנות תרבות חברה בעלת ערך, עונת החגים היא זמן נהדר לחזק את המסר הזה. כבעל עסק, אתה יכול לשפר את מורל העובדים והמסירות שלהם על ידי:

– שימוש בחגים וסוף השנה לחגוג הישגים של עובדים, להעניק מתנות ובונוסים על הצלחות.
– אנשים מבלים את רוב הזמן בעבודה, אז למה לא לתת לעובדים לשקף את מה שעושה אותם מאושרים? החגים זה זמן טוב לעודד את העובדים שלך לבטא את אישיותם בסביבות העבודה ואפילו לקשט את המשרד שלהם. זה יכול לעורר יצירתיות וגם לפתח סביבה רגועה יותר.
– כבעלי עסקים קחו את הצוות שלכם מחוץ למקום העבודה. זה עוזר ותורם לכולם כדי להכיר אחד את השני ברמה אישית יותר, הזדמנות שלא תמיד יש בעבודה היומיומית. בחגים תמיד יש איזושהי פעילות אאוטדור שקשורה לחג, נצלו זאת לבלות קצת בחוץ.

הפיצו את רוח החג בקהילה: קשרים קהילתיים הם נכס עסקי חשוב, החגים מציעים הרבה הזדמנויות לחיזוק קשרים חברתיים. תלוי בפעילויות הזמינות באזור שלכם אתם יכולים:

– להשתתף בתחרויות קישוט מקומית.
– לתת חסות לחגיגות ראש השנה.
– מתנות לחגים שעובדים קונים כדי לתרום למשפחות במצוקה.
– להיות מעורבים כקבוצה היא דרך נוספת כדי לחזק את הקשרים בין הצוות שלך.
– זה תמיד מרגיש טוב לתת בחזרה לקהילה.

החגים הם זמנים מעולים לעסק, חוץ מזה, זה הזדמנות מצוינת לבסס קשרים עם עסקים מקומיים, כמו גם לקדם את החברה שלך כארגון בעל מודעות חברתית. תרמו באמת עם רוח החג וחוץ מהרגשת הנתינה, תצמחו עסקית.

הכותב הוא תמיר פלג, בעל תואר M.B.A במנהל עסקים, התמחות בתהליכי קבלת החלטות, מנכ"ל ומייסד מכללת יוזמות לאימון ופיתוח אישי ועסקי, משמש מאמן אישי, מאמן עסקי, יועץ, מנחה ומאמן יחידים וקבוצות לשיפור תוצאות אישיות ועסקיות ומנהל ביה"ס יוזמות אקדמי – בית ספר לאימון והכשרת מאמנים. לתמיר פלג, ניסיון רב בשיפור מיומנויות ניהול, שירות ומכירה ומזה שנים עוסק באימון, ייעוץ ופיתוח אסטרטגי לחברות מצליחות ולחברות במשבר.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל