22 באוגוסט 2013

3 רקטות התפוצצו בצפון; תושבים בקריות: "נשמעו פיצוצים"


שתי אזעקות נשמעו הערב (חמישי) בעכו, נהריה וישובי הגליל המערבי * 3 רקטות נפלו בשטחים פתוחים * 4 נפגעי חרדה ופצועה קל פונו לבתי החולים * תושבים בקריות דיווחו למערכת 'קריות באינטרנט': "שמענו פיצוצים עזים, החזיר אותנו לימי מלחמת לבנון השניה הטראומטיים" * ראש עיריית ביאליק: "בהתאם להתייעצויות שקיימנו עם פיקוד העורף, ניתן לקיים שיגרת חיים רגילה" * עיריית קרית אתא: "אירוע חגיגת סוף הקיץ בעיר מתקיים כרגיל"
מאת: מערכת קריות באינטרנט

השקט בצפון הופר: שתי אזעקות נשמעו בעכו, נהריה וישובי הגליל המערבי – שם מאז מלחמת לבנון השנייה לא נשמעה אזעקת אמת. כמו כן תושבים דיווחו כי נשמעו פיצוצים. במערכת הביטחון החלו לבדוק את הדיווחים, ופתחו בסריקות בשטחים הפתוחים כדי למצוא את מיקומה של נפילת הרקטה.

כלי התקשורת בלבנון, מדווחים על רקטות ששוגרו מאזור צור לכיוון ישראל אך לא מסרו פרטים נוספים.

גורמים בצה"ל מסרו כי 4 רקטות נורו לשטח ישראל. ארבעה נפגעי חרדה ופצועה קל פונו לבית החולים. אחת הרקטות יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל.

תושבת קרית ביאליק: "שמעתי פיצוצים"

נילי ימפולסקי מקרית ביאליק, סיפרה ל'קריות באינטרנט': "אני גרה בשכונת צור שלום ושמענו פיצוצים עזים". הגולש ליאור דיווח: "שמעתי דיווח על אזעקות אז תדעו שעד לקריות שומעים את הפיצוצים".

דוד מקרית ים סיפר: "שמעתי את הפיצוץ ואני מקווה שלא מתחילה מלחמה. זה החזיר את כל הבית לימי מלחמת לבנון השניה הטראומטיים".

הערב בפארק הספורט בקרית אתא מתקיים אירוע סיום הקיץ עם הופעות של דודו אהרון, להקת סינרגיה ויובל המבולבל. גולשים רבים פנו לעיריית קרית אתא בשאלה האם האירועים מתקיימים ושם פרסמו הודעה רשמית: "תושבים יקרים, האירוע בפארק הספורט מתקיים כרגיל".

ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, כתב בפייסבוק: "בהתייחס לירי הרקטות באזור נהריה ובהתאם להתייעצויות שקיימנו עם פיקוד העורף, ניתן לקיים שיגרת חיים רגילה. התושבים יכולים לקיים סדר יומכם כרגיל".

בנימין נתניהו: "פועלים בכל החזיתות"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לנפילות בצפון: "לפני זמן קצר נורו רקטות משטחה של לבנון לגליל המערבי. אנחנו פועלים בכל החזיתות – בצפון ובדרום, כדי להגן על אזרחי ישראל מפני ההתקפות הללו. אנחנו מפעילים אמצעים מגוונים, גם של הגנה וגם של סיכול, ואנחנו פועלים באחריות. המדיניות שלנו ברורה: גם להגן וגם לסכל. יידע כל מי שפוגע בנו – שאנחנו נפגע בו".

כיפת ברזל בפעולה, אחר הצהריים מעל גשר הזיו (צילום: אילן אפרת)

כיפת ברזל בפעולה, אחר הצהריים מעל גשר הזיו (צילום: אילן אפרת)

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל