26 באוגוסט 2013

"הפרס למביא הוכחה לקיומה של בתולת ים הוכפל ל-2 מיליון דולר"


השבוע חגגו מעריצים ברחבי העולם 100 שנים להצבתו של פסל בת הים הקטנה המפורסם בנמל בקופנהגן, שהוזמן על ידי בעלי קרלסברג * בעיריית קרית ים החליטו לנצל את ההזדמנות והודיעו: "הפרס למביא הוכחה על בתולת ים בחופי העיר הוכפל ל-2 מיליון דולר"
מאת: בן רומן

בתולת ים

הפרס הוכפל (אילוסטרציה)

בסוף השבוע חגגו בדנמרק ובמקומות נוספים בעולם 100 שנים להצבת פסל בת הים הקטנה בנמל קופנהגן. ברחבי העולם הוצבו "פסלים" חיים בדמות בת הים העצובה ובקופנהגן זינקו 100 נשים למים לציון 100 שנות הפסל. לרגל האירועים בעולם החליטו בעיריית קרית ים להכפיל את הפרס למי שיצליח להביא הוכחה חד משמעית לקיומה בחופי העיר ולהעמידו על 2 מליון דולר.

כזכור לפני כארבע שנים החלו לזרום למשרדי העירייה עדויות של עוברי אורח על כך שראו בתולת ים מסתורית המשכשכת בחופי העיר. בעקבות ריבוי העדויות החליטה העירייה להכריז על פרס כספי של מיליון דולר למי שיצליח להביא הוכחה חד משמעית לקיומה של תופעה כזו מול חופי העיר.

ההכרזה על הפרס פורסמה לראשונה ב"קריות באינטרנט" וזכתה להתעניינות כלל עולמית אשר בעקבותיה הוצפה העיר בתיירים וסקרנים אשר ניסו את כוחם באיתור בתולת הים. לעיר אף הגיעו צוותים של תחקרני טלוויזיה אשר ערכו צלילות במקום והקדישו לנושא כתבות תחקיר מעמיקות. אחת מהן שודרה רק לפני שבועות אחדים ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק העולמי ובה הובאו ראיות מצולמות לכאורה של תופעה כזו אלא שאין כל ודאות כי התמונות אכן צולמו בחופי קרית ים.

בעיר מוסיפים להציע את הפרס למי שיביא את ההוכחה הדרושה והשבוע כאמור לרגל האירועים לציון 100 שנה לפסל בת הים הקטנה בקופנהגן הוחלט להכפיל את הפרס ולהעמידו על 2 מליון שקל.

על חוף הים של קרית ים אף הוצב פסל של בת הים הקטנה המקביל לפסל הדני. בעירייה אמרו השבוע כי ייתכן שהכפלת הפרס תביא אולי לגילויים והפתעות חדשות בנושא.

צפו בכתבת "המקור" של ערוץ 10 על פרשת בתולת הים בקרית ים:

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל