26 באוגוסט 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

סופית: בתו של רשם בית משפט השלום בקריות לא תתמחה בעליון


אתר news1 דיווח כי ביה"ד הארצי לעבודה קבע: אין פגם בהחלטת הנהלת בתי המשפט שלא לאפשר לבתו של רשם בית משפט השלום בקריות להתמחות אצל השופט ג'ובראן

בית משפט השלום בקריות (צילום ארכיון)

(צילום ארכיון)

בתו של רשם בית משפט השלום בקריות לא תוכל להתמחות בבית המשפט העליון. אתר news1 מדווח כי כך קבע סופית בית הדין הארצי לעבודה, בדחותו את ערעורה של מאיסאנה מוראני על החלטתו של בית הדין האיזורי בחיפה.

מאיסאנה מוראני היא בתו של נדים מוראני, רשם לעניינים אזרחיים וענייני משפחה בבית משפט השלום בקריות. היא הגישה ביוני 2010 מועמדות להתמחות בבית המשפט העליון וחודש לאחר מכן החליט השופט סלים ג'ובראן לקבל אותה להתמחות בלשכתו. ואולם, מנהל בתי המשפט דאז, משה גל, קבע שמוראני לא תוכל להתמחות בעליון בשל כהונתו של אביה בשלום.

news1 מדווח כי שופט בית הדין הארצי, עמירם רבינוביץ, קובע (17.7.13) שאין מקום להתערב בהחלטתו של גל. הוא דוחה את טענתה של מוראני, לפיה היה מקום להחיל עליה נוהל מיוחד של מתמחים ולא את הנוהל הרגיל המטפל בהעסקת קרובי משפחה במערכת בתי המשפט. לדבריו, הנוהל הקיים נקבע בעקבות דוח מבקר המדינה בשנת 2004 ונועד למנוע ולו מראית עין של העדפת קרובים ולחזק את אמון הציבור במערכת בתי המשפט.

עוד אומר רבינוביץ, כי הנוהל אינו עומד בסתירה לחוק יסוד חופש העיסוק, שכן הוא מגביל את יכולתה של מוראני להתמחות רק בבתי המשפט ולא בכלל. הנהלים סבירים ולפיכך אין בהחלטתו של גל פגם המצדיק התערבות משפטית, קובע רבינוביץ.

השופטות ורדה וירט-ליבנה ורונית רוזנפלד ונציגי הציבור אליהו בן-גרא ואושיק פלר הסכימו עם רבינוביץ. מוראני יוצגה בידי עוה"ד סלים וקיה ועבדו ג'מאל, והנהלת בתי המשפט – בידי עוה"ד אסנת דפנה ואירית הרמל.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל