4 בספטמבר 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

אנשי השנה בתרבות בחיפה והקריות


אבנר מכטינגר

עם סיום השנה ובפרוס השנה החדשה – אבנר מכטינגר מציג את האנשים שבלטו במהלך השנה האחרונה בתחום התרבות, התיאטרון והבידור בחיפה והקריות
מאת: אבנר מכטינגר

גם השנה הזו הייתה מלאה באירועי תרבות, הצגות, הופעות ותערכות. אלה האנשים שעשו לכם את השנה החולפת. יצויין כי הסדר בו הם מופיעים – מקרי לחלוטין.

noamsפרופ' נועם שריף

המנהל האומנותי היוצא של התזמורת הסימפונית-הצליח להותיר את רישומו גם בחיפה כמוסיקאי ענק והוא האיש מאחורי העלאת אופרות של התזמורת הסימפונית באודיטוריום.

עכשיו יצטרכו ממשיכי דרכו לדעת ולמכור את האופרה גם בשאר חלקי הארץ. פשוט חבל שהפקות ענק כאלה יעלו פעמיים בלבד.

שריף עזב לפני כחודשיים את תפקידו וטוב עשה ראש העיר יונה יהב שידע להוקיר את פועלו בערב הפרידה ממנו.

nisimtalניסים טל

המנהל הותיק של המוזיאונים בחיפה הוא האיש שדואג שחיפה תהיה על מפת התערוכות הארצית.

טל מנסה לחדש ולהתחדש ודומה שהוא גם מצליח בכך.

לא קל לנהל כל כך הרבה שנים מוזיאונים,אבל טל עומד בכבוד במשימה.

avishaykfirאבישי כפיר

מנהל הסינמטק של חיפה מוכיח שחיפה וסרטים איכותיים זה לא רק בשבוע הפסטיבל. לכפיר יידע עצום בתחום,הוא מתחדש כל הזמן והכל בשקט והצינעה, הרחק מהכותרות אבל מאד מקובל על אנשי המקצוע בתחום.

כפיר מנסה כל הזמן לנסות דברים חדשים, כגון פסטיבל סרטי הספורט ש"הרים" לפני כחודשיים בסינמטק. הסינמטק עובד 7 ימים בשבוע ויש לו קהל אוהדים הולך וגדל.

יש לו גם מחלקה חינוכית שמביאה קהלים צעירים ומגוונים ואם יינתן לכפיר תקציב שיווק ופרסום מעט יותר גדול הסינמטק שבניהולו ימריא לגבהים.

moshenמשה נאור

המנהל האומנותי של תיאטרון חיפה הוא האיש שצריך לדאוג שחיפה תישאר על מפת היצירה התיאטרונית בישראל.

לנאור לא קל להתחרות בתיאטרונים התל אביביים ובודאי לא במצבו הכספי של התיאטרון. נאור הוא גם במאי מחונן ויש לו פוטנציאל להגיע לטופ של התיאטרון הישראלי, הייתי רוצה לראות מצידו יותר הפקות מקומיות ופחות קופרודוקציות והצגות מיובאות ולא פחות חשוב "לגלות" שחקנים מקומיים כהמשך לשורה ארוכה של שחקנים מעולים שגדלו בתיאטרון העירוני.

hananbarak2חנן ברק וטובה קסלר

הבעלים של משרדי הכרטיסים הותיקים בעיר, קופת גרבר היושבת בלב המפרץ וקופת חיפה שמשרדיה בהדר. השניים שעובדים בקווים מקבילים (שכמובן אינם נפגשים), אחראים להבאת מרבית מופעי הבידור המועלים על הבמות בעיר כמו הפסטיגל, מופעי הסטנד-אפ, מופעי מחול ושירה מחו"ל ואפילו תערוכות ענק (דאלי).

שני המשרדים לעיתים גם שותפים בהפקות ולעיתים אחראים על מכירת הכרטיסים,בלעדיהם מפת התרבות בעיר היתה מתכווצת ואפילו נעלמת בתחומים מסויימים.

adikעדי קאופמן

המנכ"לית הצעירה של תיאטרון הצפון בקרית חיים, מנהלת את מפעל המנויים הגדול בישראל (32 סדרות) והיחיד הנמצא בבעלות פרטית בישראל. אלפים מתושבי חיפה הם אורחים קבועים בתיאטרון המביא את מיטב ההצגות בישראל וכבר הפך לשם דבר בישראל.

עדי לא רק דואגת להביא את המיטב של תיאטרות ישראל אלא מפעילה גם סדרות מצליחות לילדים, שירה בציבור מוסיקה ועוד. כמעט בלתי אפשרי למצוא ערב פנוי בתיאטרון וזה אומר בעצם הכל.

גילוי נאות: כותב שורות אלו היה ממקימי תיאטרון הצפון לפני 20 שנה וניהל אותו 13 שנים.

uridאורי דרור

מנהל השיווק של אתו"ס בחיפה עשה השנה את הבלתי יאומן כמעט והוכיח שהרעיון שהגה לקיים סדרת זמר חדשנית בהשתתפות הסימפונית חיפה ואומנים אורחים יכולה להצליח למרות "נבואות הזעם"ששמע בתחילה. 3 הערבים של הסדרה היו "סולד אאוט" באודיטוריום וזכו גם להצלחה אומנותית אדירה (מחמאות למפיקה הותיקה חנה יון). הסדרה השאירה טעם של עוד ועוד.

דרור גם היה זה "שפוצץ"את האודיטוריום בארבעה מופעים של השלאגר צלילי המוסיקה בבכורה ארצית באודיטוריום כך גם ב-5 ערבים של מיומנה באותו מקום.9000 הכרטיסים שנמכרו בערבים אלו היו תשובה ניצחת לקטני האמונה והוכיחו בעזרת השיווק המסיבי של דרור את הפוטנציאל העצום של האודיטוריום.

uribאורי בלום

מנהל מחלקת התרבות הבלתי נלאה של עירית חיפה שדואג למנף את נושא התרבות בעיר כל השנה בעיקר בארועים ענקיים רבי משתתפים כמו חגיגות יום העצמאות, צובחוץ ועוד.

בלום הוא למעשה מפיק העל של חיפה וזה שמופעי הענק הללו עוברים בשלום ובהצלחה אינו דבר המובן מאליו. בלום נמצא גם מאחורי הקלעים של הרבה אירועים ומופעים גם אם המחלקה בראשה הוא עומד אינה מפיקה.

כל גופי התרבות בעיר עולים אליו לרגל והם יודעים למה.

zahitצחי טרנו

כמו בלום גם הוא "מנערי יהב" והאיש שנלחם ומעורר את העיר התחתית בעיר. טרנו עושה לילות כימים בחלק הזה של העיר ומביא לשם תרבות ואיתה כמובן גם קהל רב.

הגלריות, בתי הקפה והפאבים שנפתחו שם רשומים בלעדית על שמו.מי היה מאמין שאומנים מהשורה הראשונה בישראל יופיעו על במה בסמטאות הצרות של השוק התורכי ואנשים יקנו חפצי אומנות דוקא שם.

amoslanirפרופ' עמוס לניר

עם 3,000 מנויים בסדרות מגוונות של מוסיקה אי אפשר להתווכח.עמוס לניר מפיק ערבים מדהימים של מוסיקה במתחם האודיטוריום (המופעים של ניצה שאול הם הנאה צרופה)ומוכיח שהקהל החיפני צמא למוסיקה ולחידושים בתחום.

פרופ' לניר מצליח כבר שנים לשמור ואף להגדיל את הקהל בערבים שהוא מפיק. לא פלא ששמו נישא למרחקים.

* הכותב הוא אבנר מכטינגר, לשעבר מנכ"ל תיאטרון הצפון בקרית חיים, מנכ"ל היכל התיאטרון בקרית מוצקין וכיום יועץ לתיאטראות ברחבי הארץ ובעל משרד פרסום

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל