11 בספטמבר 2013

לראשונה: תיכון קרית חיים זכה בפרס מערכת החינוך של חיפה


תיכון קרית חיים, הנחשב לבית הספר הותיק בקריות, זכה לראשונה בתולדותיו בפרס מערכת החינוך של העיר חיפה

מנכ"ל בית הספר דודי גושן וראש עיריית חיפה יונה יהב (צילום: צבי רוגר)

מנכ"ל בית הספר דודי גושן וראש עיריית חיפה יונה יהב (צילום: צבי רוגר)

בית הספר זכה בפרס היוקרתי לאחר שוועדת חינוך עירונית מיוחדת אשר סיירה ובחנה שורה של בתי ספר בעיר התרשמה מהישגיו יוצאי הדופן בכל תחום חינוך אפשרי .

הפרס היוקרתי אשר בעקבותיו זכה צוות המורים בסכום נאה של 75,000 ש"ח הוענק לבית הספר לאחר שראש העיר, מר יונה יהב, התרשם אף הוא מהישגי בית הספר. עוד קודם לכן, במהלך השנה, זכה בית הספר גם בפרס החינוך המחוזי של משרד החינוך.

בהחלטת הועדה העירונית למתן הפרס נאמר בין השאר כי בית הספר נבחר לקבל את הפרס בעקבות שורה של הישגים בהם קידום החינוך לערכים, מצויינות אישית וחברתית, פעילות בנושא המאבק באלימות וטיפוח ערכי הסובלנות וקבלת האחר, פיתוח אקלים של כבוד הדדי, נטילת אחריות ומנהיגות, פעילות התנדבותית בשכונה ופיתוח קשרי קהילה, פיתוח כלים מקוריים ומובילים לשיפור משמעותי בהישגי התלמידים וכן אחוזי ההצלחה המרשימים שהשיגו תלמידי ביה"ס בבחינות הבגרות.

בבית הספר מציינים בסיפוק כי צוות ההנהלה והמורים שמו לעצמם למטרה להצמיח בני אדם, אזרחים שומרי חוק התורמים ומחוייבים לקהילה ולהימנע בכל דרך מהפיכת בית הספר למפעל תעשייתי לציונים.

בוגרינו הם ההוכחה המוצלחת ביותר לרוח בית הספר והישגיו ודי אם נזכיר רק מעטים מהם כמו ד"ר אודי מנבר – סגן נשיא גוגל, הרמטכ"ל לשעבר ושר הביטחון – מר משה (בוגי) יעלון, ד"ר דן רונן – יועץ לשרי החינוך ומנהל האגף לתרבות ולאמנות, ד"ר דן רטנר – המנהל המדעי של המכון למדע ולמחקר בקיבוץ להב, יצחק איתן ואילן בירן – אלופי צה"ל וכן שורה ארוכה של אומנים מובילי תרבות בכל התחומים כמו חווה אלברשטיין, שירי מיימון, אמיר פיי גוטמן ועוד רבים אשר צמחו מבית הספר.

תיכון קריית חיים הנחשב לבית הספר הוותיק ביותר בקריות ציין לפני שנה 70 שנה להיווסדו. 98 אחוזים מבוגריו מתגייסים מידי שנה לצה"ל וכ 30 אחוז מצוות המורים הם בוגרים של בית הספר.

מנכ"ל בית הספר ד"ר דודי גושן קיבל את הפרס בסיפוק ואמר לצוות המורים וראש העיר שבא לבית הספר כדי להעניק אותו באופן אישי "בתיכון קריית חיים אנחנו מקבלים את הפרס מידי יום כאשר אנחנו מתייצבים לעוד יום של לימודים שהוא לגמרי לא יום עבודה".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל