14 בספטמבר 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

יום כיפור בקריות: התעלפויות, נפילות מאופניים ויידוי אבנים


ידיהם של צוותי מד"א כרמל היו מלאות עבודה גם במהלך יום הכיפורים * ילדים ובני נוער נפלו מאופניים וגלגיליות, יולדות פונו לבית חולים, התעלפויות בבתי כנסת וצמים שחשו ברע היו רק חלק מהקריאות אליהם הוזעקו צוותי מגן דוד אדום * כמו כן ארעו מספר מקרים של יידוי אבנים לעבר מכוניות פרטיות
מאת: אבי דוד

רוכבי אופניים (צילום ארכיון)

(צילום ארכיון)

174 אזרחים שחשו ברע או נפצעו טופלו בידי צוותי מד"א כרמל ביום הכיפורים תשע"ד, מתוכם 52 ברחבי הקריות. 2 נפגעים טופלו לאחר שהתעלפו, ביניהם אירוע בבית הכנסת ברחוב בורוכוב בקרית אתא שם טופל נפגע בשנות ה 50 לחייו לאחר שהתעלף, ככל הנראה עקב הצום. 4 יולדות בשנות ה-20-30 לחייהם הועברו לבתי החולים לאחר שחשו בצירי לידה בבתיהם בקרית מוצקין, קרית ביאליק וקרית אתא. צוותי מד"א טיפלו בשני בני נוער שנפגעו עקב רכיבה על אופנים. מעל 40 חולים צעירים ומבוגרים ברחבי הקריות הזעיקו את שירותי מד"א כי חשו ברע עקב הצום או טופלו עקב מצבים מסכנים חיים כגון: התייבשות, פרכוסים, חוסר הכרה, תעוקה בלב וקוצר נשימה. זו השנה השנייה שלא נרשמו אירועים של תאונות דרכים והפרעות לניידות מד"א שנעו בכבישים.

צוותי מד"א כרמל טיפלו ברחבי קרית מוצקין בשלושה ילדים שנפצעו. באירוע הראשון נפגע נער בן 14 שנפל מאופניו ברחוב דקר, ופונה כשהוא במצב קל לבית החולים רמב"ם. זמן קצר אחריו, נפגע נער בן 11 בראשו לאחר שנפל מאופניו ברחוב החשמונאים. ילדה בת 9 ששיחקה ברחוב מנחם בגין נפלה ופונתה לבית החולים רמב"ם כשהיא במצב קל עם חשד לשבר בידה. כמו כן דווח על מספר מקרים של יידוי אבנים לעבר כלי רכב במוקדים שונים באזור הקריות.

מגן שמעון ביטון, מנהל מד"א כרמל מספר כי ההיערכות המוקדמת, פריסת ניידות מד"א בשכונות השונות בערים הוכיחה את עצמה גם השנה. "פריסת הכוחות המוגברת שלנו בשכונות השונות סייעה לנו להגיע במהירות לכל אירוע על מנת לתת מענה מקצועי, ולצערי גם השנה נאלצנו לטפל במקרים רבים של ילדים ובני נוער שנפגעו מרכיבה לא זהירה על אופניים וגלגיליות, שבמזל לא עלה בחייהם".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל