15 בספטמבר 2013

הותקף בתור לרופא באעבלין: "בגלל שאני יהודי"


תושב הקריות קיבל תור מוקדם במרפאת קופת חולים בכפר אעבלין הסמוך לקריות. כשישב והמתין לתורו, קם לפתע אחד הממתינים והכה אותו בעוצמה באגרופו ולאחר מכן שב למקומו כאילו לא קרה דבר. א' התמוטט ואובחן כסובל מזעזוע מוח. "הייתי היחיד בחדר שהיה יהודי", ניסה א' להסביר לחדשות 2 את הסיבה לתקיפה. כך זה נראה במצלמות האבטחה
מערכת קריות באינטרנט

הותקף. הקליקו לוידאו המלא | צילום: חדשות 2

הותקף. הקליקו לוידאו המלא | צילום: חדשות 2

> צפו בתיעוד של מצלמות האבטחה מכתבת הוידאו של חדשות 2

תושב הקריות שהגיע להיבדק על ידי אורתופד בסניף של קופת חולים בכפר אעבלין הופתע כשאדם אחר שישב בתור קם לפתע והלם בו בעוצמה באגרופו – כך דווח הערב (ראשון) בחדשות 2 על ידי העיתונאי משה נוסבאום. "המאפיין היחיד שמבדיל אותי מכל מי שישב בחדר ההמתנה, זה שאני יהודי", ניסה א' להסביר את פשר התקיפה. האירוע החריג תועד במצלמות האבטחה.

המקרה התרחש, לאחר שבשבוע שעבר התקשר א' למוקד של קופת חולים כללית וביקש להיבדק על ידי אורתופד. "אומרים לך: עוד חודשיים וחצי יש לך בעיר שלך, עוד שלושה חודשים בעיר הסמוכה אליך ומחר יש באעבלין", סיפר א' מדוע הגיע למרפאה במקום.

כשהתיישב בתור שוחח א' עם אחד הפציינטים שהמתין שם ובעיקר גלש בטלפון הנייד שלו. הכל נראה רגוע למדי, עד שלפתע קם אחד הממתינים בתור, מוחמד מריסט בן 20 תושב אעבלין, ממקומו והכה את א' בפניו בעוצמה. אז שב למקומו כאילו דבר לא קרה. תושב הקריות התמוטט ומאוחר יותר אובחן שהוא סובל מזעזוע מוח.

ההערכה: הרקע לתקיפה לאומני

עוד דווח בחדשות 2 כי התוקף נעצר ובחקירתו סירב בשום צורה לשתף פעולה. ההערכה היא כי הרקע למעשה לאומני. "התחושה האינטואיטיבית שלי היא שהטריגר היה שאני יהודי", אומר א'.

> צפו בתיעוד של מצלמות האבטחה מכתבת הוידאו של חדשות 2

עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את א' טוען: "אין ספק שאם היו תמונות הפוכות והיה מדובר ביהודי שתוקף ערבי היינו שומעים על הנשיא פרס ששולח איגרת, ציפי לבני שהיתה כבר מגיעה ואפילו הרבנים הראשיים היו מגיעים לביקור הזדהות. אבל כאשר יהודי מותקף על ידי ערבי, לצערנו, זה עניין של יום ביומו הדברים מתנהלים כשיגרה".

א' התאושש, אם כי הוא עדיין חש כאב. כשנשאל מה יעשה אם גם בשבוע הבא יוצע לו לקבל תור מוקדם במרפאה ביישוב ערבי חייך ואמר: "אני מספר לך משהו שעשוי להישמע מצחיק – התור החלופי שנקבע לי הוא בירושלים, בשכונת שייח' ג'ראח, ואני מתכוון ללכת לשם".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל