16 בספטמבר 2013

עיריית קרית אתא: אישרנו תוכניות להקמת בית חולים בעיר


על פי הודעת העירייה, המתחם יוקם במשולש גלעם ויהווה מוקד משולב למוסדות ציבור ותעסוקה מטרופוליני כולל מתחם בתי חולים, מוסד להשכלה גבוהה ומרכז ספורט * הצפי להקמת המתחם: בעוד כ-5 שנים
מערכת קריות באינטרנט

קצת יותר מחודש לפני הבחירות המוניציפליות, הודיעה עיריית קרית אתא כי מועצת העיר אישרה 'פה אחד' את "תוכנית הפיתוח של מתחם גלעם". על פי הודעת העירייה על התוכנית עמלו מספר חודשים ראש העיר, יעקב פרץ, צוות לשכת מהנדס העיר ומשרדי תכנון חיצוניים, צפויה להסדיר את תוכנית הבינוי של העיר בשנים הקרובות. גורם באחת העיריות בקריות אמר ל'קריות באינטרנט' כי  "הצעת חוק בנושא מוקפאת כבר שנים מטעמי תקציב, כך שלא ברור מתי, איפה ואם יאשרו את הקמת בית החולים בקריות".

בהודעה לתקשורת נמסר מעיריית קרית אתא כי "התוכנית מנצלת הלכה למעשה את גבולותיה המזרחיים של העיר ומממשת את הפוטנציאל האדיר הגלום בה. מעבר להיותו של המתחם מרכז משולב ומתקדם, הוא ישמש כשער מטרופוליני ראשי ויקרב את יישובי הגליל אל הקריות ובכך יאפשר נגישות תחבורתית שלא נראתה כמותה בכל האזור".

כך זה נראה בתוכניות. מתחם גלעם (הדמיה)

כך זה נראה בתוכניות. מתחם גלעם (הדמיה)

משולש גילעם מהווה חטיבת קרקע של כ-2000 דונם התחומים בין כביש במערב 79, כביש 6 במזרח וכביש 781 בצפון. בקודקודי המשולש נמצאים 3 מחלפים גדולים ומרכזיים: מחלף סומך בדרום, מחלף גילעם במערב ומחלף עבליים במזרח, כאשר לאורך כביש 79 מבוצע פרויקט הרכבת הקלה בין חיפה לנצרת. מחלף אלוני טל ומחלף סומך מהווים את הכניסה הראשית למתחם מכביש 6 ומחלף גילעם מאפשר לתושבי האזור להגיע למתחם מהקריות הסמוכות בתוך דקות ספורות בלבד. בסמיכות למתחם נמצאת השכונה החדשה גבעת אלונים שנמצאת בעיצומה של הבנייה וכוללת כ-2,000 יחידות דיור בסטנדרט גבוה.

מיקומו האסטרטגי של מתחם גלעם, יחד עם נגישותו המעולה והשתלבותו עם מערך התחבורה, הובילו לאישורו בתוכנית המתאר המחוזית, כמוקד משולב המיועד לרכז שטחים למוסדות ציבור אזוריים ובראש ובראשונה בית חולים אזורי, אוניברסיטה , מרכז ספורט וכן שטחי תעסוקה ומסחר ושירותים המשתלבים בצביון הכולל של האזור, כגון תעשיות עתירות ידע, מחקר ופיתוח ועוד. המתחם צפוי להוות מוקד מרכזי אשר ישרת את כל תושבי האזור כולל יישובי הגליל ויאפשר מתן פתרונות תעסוקה לעשרות אלפי תושבים. במקביל, משרד התעשייה והמסחר יזם לאחרונה קידום מועדף של אזורי תעשייה של ישובי מיעוטים וביניהם העיר שפרעם הגובלת עם מתחם גילעם.

"2,500 מיטות"

ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ

ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ

המתחם תוכנן ע"פ מתחמים ייעודיים שונים ויעוצב בסגנון חדשני ומודרני אשר ישתלב עם הסביבה, תוך שמירה על גבולות המתחם הכוללים שטח מיוער ואתר ארכיאולוגי. משולש גילעם יכלול מס' מתחמים: מתחם תעסוקה הכולל אזור תעשייה נקייה, משרדים, קרית ממשלה ומרכזים מסחריים. מתחם חינוך וספורט הכולל אוניברסיטה ללימודים גבוהים ומרכז ספורט חדשני, מרכז תחבורה מתקדם הכולל תחבורה ציבורית נגישה ונוחה ומתחם בתי חולים שישרת את תושבי מטרופולין חיפה במסגרת מהלך של משרד הבריאות להעברת מוסדות רפואיים הקיימים ברקמות הצפופות של העיר, לשיפור תנאי סביבתם, רמת השירות ואיכות חייהם של תושבי האזור כולו.

מעיריית קרית אתא נמסר כי "תכנית המתאר המחוזית הצביעה על צורך ממשי וברור בהקמת בית חולים שישרת את תושבי העיר ואת החלק המזרחי של גלעין המטרופולין ויישובי העורף המזרחי הסמוכים לגלעין. מתחם בתי החולים יכלול כ- 2500 מיטות של ביה"ח כללי ומוסדות רפואיים נוספים אשר יתנו מענה קרוב ונגיש לתושבי האזור כולו (כך למשל, הודות לנגישות התחבורתית, ניתן יהיה להגיע מהקריון לבית החולים בפחות מ- 5 דקות). בנוסף יכלול מתחם גילעם אזורי חנייה מסודרים לנוחיות המבקרים ושבילים ייעודיים להולכי רגל המקשרים בין המתחמים השונים".

ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ, לאתר קריות באינטרנט: " העיר קרית אתא ניצבת בפני עידן חדש של צמיחה, פיתוח ושגשוג, אשר יהפכו אותה לשער הכניסה המרכזי למטרופולין. מטרופולין חיפה והקריות הוא המתקדם ביותר במדינת ישראל והעיר קרית אתא מהווה צומת מרכזית אשר ייעודה האמיתי הוא לחבר את הפריפריה ללב המדינה וליצור מערכת הדדית של סחר, בילוי, לימודים ומגורים. התפתחות התשתיות בעיר מאפשרת את איכות החיים לא רק של תושבי העיר, אלא גם של תושבי מדינת ישראל כולה".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל