6 באוקטובר 2013

הלם בקרית ים: שמואל סיסו ימונה למנכ"ל אורט העולמי ולא יתמודד לראשות העיר?


עדכון (7.10) // אורט העולמי הודיע: שמואל סיסו מונה למנכ"ל הארגון

ראש עיריית קרית ים, עו"ד שמואל סיסו, המריא לחו"ל לאחר שקיבל הצעה לכהן כמנכ"ל אורט העולמי בשכר חודשי המוערך בכ-100-120 אלף שקלים * במידה ויקבל את ההצעה יפרוש מההתמודדות על ראשות העיר – כך פרסם אתר 0404 * במערכת הפוליטית הגיבו בהלם לידיעה וטרם ידוע מה יעלה בגורל הבחירות, שכן סיסו הוא המתמודד היחיד לראשות העיר כשמולו ישנם מתמודדים למועצת העיר בלבד ולא ניתן יותר להגיש מועמדות לתפקיד * חבר מועצה בעיר: "במידה וסיסו אכן יפרוש, מדובר בקומבינת הקומבינות. נגיש עתירה לבג"ץ לקיום בחירות חדשות" * את תגובתו של סיסו לא ניתן היה להשיג

ראש עיריית קרית ים, שמואל סיסו

יפרוש לטובת תפקיד בחו"ל? ראש עיריית קרית ים, שמואל סיסו

שבועיים וחצי לבחירות המקומיות | דרמה במערכת הפוליטית בקרית ים: ראש העיר, עו"ד שמואל סיסו, עשוי שלא להתמודד בבחירות הקרובות לאחר שקיבל הצעה לשמש כמנכ"ל ארגון אורט העולמי בשכר חודשי של כ-100-120 אלף שקל – כך דווח באתר 0404 וברדיו חיפה. סיסו כיהן בעבר כקונסול ישראל בניו-יורק.

ארגון אורט העולמי הוא הגוף המתאם בין ארגונים מדינתיים ברשת הפועלים ב-58 ארצות שונות. התקציב הגלובלי השנתי של אורט עובר את ה-250 מיליון דולר. הפעילות של ארגון אורט נתמכת על ידי ממשלות וסוכנויות ברחבי העולם, ועל ידי קרנות מתרומות אשר נאספו על ידי תתי-הארגונים בארצות השונות. כיום ארגון אורט העולמי פועל באפריקה, מזרח אסיה, אוסטרליה, חבר המדינות, המדינות הבלטיות, ישראל, אמריקה הלטינית, צפון אמריקה ומערב אירופה.

על פי הדיווח, סיסו שבחירתו לראשות העיר מובטחת מאחר והוא המתמודד היחיד לתפקיד, שוקל ברצינות את הפרישה. עם פרסום הדיווחים בכלי התקשורת השונים, התחוללה סערה במערכת הפוליטית בקרית ים מכיוון ששאר המתמודדים לראשות העיר הסירו את מועמדותם, מתוך מחשבה כי לא יוכלו להתמודד מול סיסו הותיק, ובשלב זה על פי החוק לא ניתן יותר להגיש מועמדות לתפקיד.

על פי החוק היבש אם מועמד לראשות העיר מתפטר עד 10 ימים לפני מועד הבחירות, הוא רשאי להציע מועמד אחר מתוך רשימתו במקומו. גורמים פוליטיים אמרו כי במידה וסיסו יפרוש מההתמודדות, מספר 2 ברשימתו, דוד אבן צור, יומלץ על ידו לתפקיד ראש העיר ויהיה אוטומטית המתמודד היחיד. יצויין כי בשלב זה לא ניתן כבר להגיש מועמדות לראשות העיר.

דוד אבן צור

יתמודד כמועמד יחיד? דוד אבן צור

גורם בעירייה אמר ל'קריות באינטרנט': "מדובר בתפקיד מאוד יוקרתי וקוסם שכולל בתוכו גם שכר מכובד וגם חיים בחו"ל". חבר מועצת עיריית קרית ים דווקא הביע ספק כי סיסו יפרוש וציין בפני 'קריות באינטרנט' כי ייתכן ומדובר בספין לקראת הבחירות.

חבר מועצת עיריית קרית ים, עו"ד אלון סיסו, שהסיר לפני מספר שבועות את מועמדותו לראשות העיר והצטרף לרשימתו של בן דודו שמואל סיסו, אמר ל-0404: "שמעתי את הדיבורים כבר לפני כן אבל טרם לא קיבלנו הודעה רשמית מראש העיר. אני מאוד מקווה, במידה ואכן זה יהיה המהלך, שלתושבי קרית ים תינתן האפשרות לבחור את המועמד הראוי, הרצוי ולא את המצוי". חבר המועצה, אלי גבאי, המתמודד למועצת העיר מטעם הבית היהודי וש"ס: "שמעתי את הדברים ואנחנו ממתינים להודעה רשמית. גם אני מופתע כמו כולם".

חבר מועצה אחר שהעדיף להישאר בעילום שם אמר: "מדובר בקומבינת הקומבינות במידה ואכן סיסו יודיע כי הוא פורש מהמירוץ. נגיש עתירה לבג"ץ לקיום מועד בחירות חדש על מנת למנוע את בחירתו האוטומטית של דוד אבן-צור".

את תגובתו של שמואל סיסו לא היה ניתן להשיג עד למועד פרסום הידיעה ומלשכת ראש העיר נמסר כי "סיסו לא התפטר ונמצא בחופשה פרטית בחו"ל. כשישוב יענה על כל השאלות".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל