7 באוקטובר 2013

אורט העולמי הודיע: שמואל סיסו מונה למנכ"ל הארגון


אתמול נחשף כי שמואל סיסו יודיע בימים הקרובים על התפטרותו מהתמודדות על ראשות העיר קרית ים וכי הוא צפוי "להוריש" את התפקיד למספר 2 ברשימתו, דוד אבן צור, שיהיה מועמד יחיד * במערכת הפוליטית סערו הרוחות במיוחד לאחר שסיסו שכנע שני מתמודדים לפחות להסיר את מועמדותם וכך יצר מצב שהוא מועמד יחיד והחוק מותיר לו להתפטר עד 10 ימים מיום הבחירות ולמנות במקומו מועמד אחר מרשימתו * מלשכת ראש עיריית קרית ים נמסר אתמול: "סיסו נמצא בחופשה פרטית בחו"ל והוא לא התפטר" * הערב אורט העולמי כבר הודיע: "שמואל סיסו מונה למנכ"ל הארגון" * חברי מועצה: "תרגיל פוליטי מסריח"
מאת: יבגני זרובינסקי

פרסום ראשון: אורט העולמי הודיע הערב (שני) רשמית כי שמואל סיסו, ראש עיריית קרית ים, מונה למנכ"ל הארגון. על פי הודעת אורט העולמי "סיסו שימש כראש עיר מוצלח בישראל ונבחר בפעם האחרונה עם 83% תמיכה מהציבור".

שמואל סיסו צוטט בהודעת ארגון אורט העולמי ואמר: "שמח שנבחרתי לתפקיד יוקרתי זה. אני בטוח שאוכל לתרום תרומה אמיתית לעתידו של הארגון".

סיסו במשרדי הנהלת אורט העולמי בלונדון

סיסו במשרדי הנהלת אורט העולמי בלונדון

אמש סערו הרוחות במערכת הפוליטית בקרית ים לאחר שדווח בכלי התקשורת כי ראש העיר, עו"ד שמואל סיסו, עשוי שלא להתמודד בבחירות הקרובות לאחר שקיבל הצעה לשמש כמנכ"ל ארגון אורט העולמי בשכר חודשי של כ-100-120 אלף שקל. סיסו כיהן בעבר כקונסול ישראל בניו-יורק.

ארגון אורט העולמי הוא הגוף המתאם בין ארגונים מדינתיים ברשת הפועלים ב-58 ארצות שונות. התקציב הגלובלי השנתי של אורט עובר את ה-250 מיליון דולר. הפעילות של ארגון אורט נתמכת על ידי ממשלות וסוכנויות ברחבי העולם, ועל ידי קרנות מתרומות אשר נאספו על ידי תתי-הארגונים בארצות השונות. כיום ארגון אורט העולמי פועל באפריקה, מזרח אסיה, אוסטרליה, חבר המדינות, המדינות הבלטיות, ישראל, אמריקה הלטינית, צפון אמריקה ומערב אירופה.

דוד אבן צור

ראש העיר הבא של קרית ים? דוד אבן צור

על פי הדיווח, סיסו שבחירתו לראשות העיר מובטחת מאחר והוא המתמודד היחיד לתפקיד, שוקל ברצינות את הפרישה. עם פרסום הדיווחים בכלי התקשורת השונים, התחוללה סערה במערכת הפוליטית בקרית ים מכיוון ששאר המתמודדים לראשות העיר הסירו את מועמדותם, מתוך מחשבה כי לא יוכלו להתמודד מול סיסו הותיק, ובשלב זה על פי החוק לא ניתן יותר להגיש מועמדות לתפקיד.

על פי החוק היבש אם מועמד לראשות העיר מתפטר עד 10 ימים לפני מועד הבחירות, הוא רשאי להציע מועמד אחר מתוך רשימתו במקומו. גורמים פוליטיים אמרו כי במידה וסיסו יפרוש מההתמודדות, מספר 2 ברשימתו, דוד אבן צור, יומלץ על ידו לתפקיד ראש העיר ויהיה אוטומטית המתמודד היחיד.

"מעשה שלא יעשה. קומבינת הקומבינות"

מרשימת משנים כיוון בקרית ים, בראשות חבר המועצה אלי כהן, נמסר: "בימים האחרונים לאחר חרושת של שמועות, נודע לנו כי ראש העיר, שמואל סיסו, החליט לעשות מעשה שלא ייעשה. מעשה אשר תוכנן מאחורי גבם של התושבים, מתוך רצון להכריע את הבחירות על ראשות העיר מבלי שלנו, תושבי העיר תהיה את היכולת להשפיע על התוצאה. ראש העיר החליט להתפטר מתפקידו ולהסיר מועמדותו לראשות העיר שבועיים לפני מועד הבחירות, לאחר שקיבל תפקיד בחו"ל, ולהעביר את המועמדות לראשות העיר לכל מי שיחפוץ בכך. מהלך זה אשר נעשה בכוונת מכוון מדיף ריח רע הן מבחינה ערכית והן מבחינה ציבורית. אם ראש העיר ידע שאינו מתמודד והחל את המגעים עם אורט עולמי לפני הגשת הרשימות, מדוע לא חשף זאת בפני הציבור? האם חובת הגילוי הנאות לא חלה על ראש עיר בקריית ים? בהתנהלותו ידע ראש העיר כי לא תהיה אפשרות (עפ"י תקנון הבחירות) לשאר הרשימות המתמודדות למועצת העיר, להציג מועמד משלהן לראשות העיר, ובכך למעשה קבע מי יהיה ראש העיר, מבלי שלתושבי קריית ים תהיה את היכולת לבחור.  בימים הקרובים רשימת "משנים כיוון" תבחן את הנושא בכל האמצעים העומדים לרשותה, על מנת להחזיר את זכות הבחירה לידי התושבים".

חבר מועצת עיריית קרית ים, עו"ד אלון סיסו, שהסיר לפני מספר שבועות את מועמדותו לראשות העיר והצטרף לרשימתו של בן דודו שמואל סיסו: "טרם קיבלנו הודעה רשמית מראש העיר. אני מאוד מקווה שלתושבי קרית ים תינתן האפשרות לבחור את המועמד הראוי, הרצוי ולא את המצוי". חבר המועצה, אלי גבאי, המתמודד למועצת העיר מטעם הבית היהודי וש"ס: "שמעתי את הדברים ואנחנו ממתינים להודעה רשמית. גם אני מופתע כמו כולם".

חבר מועצה אחר שהעדיף להישאר בעילום שם אמר: "מדובר בקומבינת הקומבינות, נגיש עתירה לבג"ץ לקיום מועד בחירות חדש על מנת למנוע את בחירתו 'האוטומטית' של דוד אבן-צור".

חבר מועצת עיריית קרית ים, אלי כהן

"מעשה שלא יעשה. נחזיר את זכות הבחירה לידי התושבים". חבר מועצת עיריית קרית ים, אלי כהן

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל