22 בפברואר 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

חניתם במוצקין? היזהרו שהמדרכה לא "תיצבע" באדום-לבן


כמעט כל מי שמקבל דו"ח חנייה חושב שמדובר בעוול משווע מצד הפקחים, אך סיפורו של יבגני זרובינסקי שהחנה את רכבו כחוק וכדין סמוך לביתו (כפי שעשה למעלה משנה) והופתע לגלות דו"ח על השמשה ועוד יותר את המדרכה צבועה לפתע באדום-לבן, עבר באמת כל גבול

תושבי קרית מוצקין, השארתם את האוטו באותה חניה לכמה ימים? היזהרו שהמדרכה לא "תהפוך" לאדום-לבן: העיתונאי יבגני זרובינסקי, שמתגורר מזה כשנה בקרית מוצקין, החנה את רכבו סמוך לבניין מגוריו ברחוב עלוני נוח בעיר, שם הוא ודיירים נוספים מחנים את רכבם באופן קבוע מאז נבנה הבניין. כשבועיים ימים נשאר הרכב בחנייה, בגלל שהרכב השני של זרובינסקי שימש אותו באותה תקופה, אך היום (רביעי, 22.2.2012) כשהוא הגיע לקחת את רכבו הופתע לגלות דו"ח ממחלקת הפיקוח של עיריית קרית מוצקין על סך 250 ש"ח (שניתן ב-20.2.2012).

זרובינסקי הופתע עוד יותר כשהוריד את מבטו לעבר המדרכה וראה שהיא "זה עתה" נצבעה וניתן אף לראות זאת בצבע הבוהק והטרי. כעבור מספר שניות של הלם, מבחין זרובינסקי כי מתחת לדו"ח מצורף מכתב שהודבק לשמשת הרכב גם כן, כשעליו התאריך 21.2.2012 (יום לאחר שנרשם הדו"ח) ובו הדברים הבאים: "הנדון: סימון אדום לבן ברחוב עלוני נח. דיירים נכבדים, ברחוב זה סומן אדום לבן וחל איסור חנייה בצד המסומן. החל מיום 23/2/12 יום חמישי ואילך ירשמו דוחות לרכבים החונים במקום, בברכה פיקוח עירוני קרית מוצקין".

כלומר, יום לאחר שנרשם הדו"ח לזרובינסקי, החליטו בעירייה שמן הראוי הוא להזהיר את הדיירים שרכבם עדיין חונה במקום ולהשאיר הודעה על שמשת רכבם.

בשיחה עם מחלקת הפיקוח (על פי מספר הטלפון שב"הודעת ההתראה") נאמר לזרובינסקי: "תרשום מכתב ובו מה הטענות שלך, תצרף את הפרטים המלאים שלך, תצרף את הדו"ח, תצרף את ההודעה ששמו לך על הרכב ותביא לנו את זה לפה או שתשלח לנו בדואר", לשאלה של זרובינסקי "למה אני צריך לעשות את כל זה? מה אין לי מה לעשות", הגיעה התשובה: "זה לא מעניין אותי אם יש לך מה לעשות או אין לך מה לעשות, אני אומר לך מה אתה צריך לעשות".

זרובינסקי אמר לקריות באינטרנט: "לא ייתכן שעל לא עוול בכפי, אני אחנה את הרכב ליד הבית ולפתע אקבל דו"ח כי יום בהיר אחד החליטו בעירייה לצבוע את המדרכה באדום לבן. בעירייה לא חשבו אולי שאנשים בחו"ל? אולי הם לא באיזור? לתת לאנשים זמן להתרגל לאדום-לבן? הם עשו את הטעות אבל אני זה שאכלתי אותה: אני זה שצריך להמציא את האישורים והתמונות של המקום, אני זה שצריך לפנות לעירייה ו"לערער", אני זה שצריך לכתוב מכתב ולעקוב האם הערעור התקבל ותוך כדי גם לעקוב האם באותו הזמן הקנס לא הוכפל. מי יפצה אותי על כל הטרטורים האלה ובזבוז שעות עבודה?"

* גילוי נאות: יבגני זרובינסקי הוא עיתונאי ועורך 'קריות באינטרנט'

הרכב כרגיל סמוך לבניין המגורים

הצבע הטרי עדיין בוהק על הכביש

ב-20.2.2012 נרשם הדו"ח ורק למחרת התווספה אליו גם "הודעת ההתראה"

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל