10 באוקטובר 2013

סיסו פרש מהמירוץ לראשות העיר: "אהיה שר החינוך של העם היהודי"


במסיבת עיתונאים שכינס ראש עיריית קריית ים, שמואל סיסו, הוא הודיע על פרישה מהמירוץ לראשות העיר לאחר שמונה למנכ"ל אורט העולמי: "יוצא לשליחות של שלוש שנים ולאחר מכן במידה ואהיה רצוי אשמח לשוב בכל תפקיד למען העיר" * מאחר ולא נרשם אף מתמודד מולו בבחירות המקומיות שייערכו ב-22 באוקטובר אישרה סיעתו של סיסו את מינויו של סגנו, דוד אבן צור, למחליפו והוא יתמודד מול עצמו בבחירות * חברי מועצה זועמים: "תרגיל פוליטי מסריח"
מאת: יבגני זרובינסקי

שבועיים לפני הבחירות כינס ראש עיריית קרית ים, שמואל סיסו, מסיבת עיתונאים והודיע רשמית כי הוא מסיים את תפקידו לאחר שהתמנה לתפקיד מנכ"ל אורט העולמי ועובר להתגורר בלונדון.  דוד אבן צור, מספר 2 בסיעתו של סיסו, יתמודד בבחירות הקרובות מול עצמו, כשבשלב זה על פי החוק לא ניתן יותר להגיש מועמדות לתפקיד.

סיסו נבחר לראשונה כראש עיריית קרית ים בשנת 1989, וכיהן בתפקיד עד שנת 1997. לאחר מכן, החליף אותו לכשש שנים בני סטלקול, אך ב-2003 הוא חזר לכסאו והמשיך לעמוד בראשות העירייה עד היום.

במערכת הפוליטית בקרית ים מתחוללת סערה מהמהלך מכיוון ששאר המתמודדים לראשות העיר הסירו את מועמדותם, לטענתם מתוך מחשבה כי לא יוכלו להתמודד מול סיסו הותיק, ובשלב זה על פי החוק לא ניתן יותר להגיש מועמדות לתפקיד. חברי מועצה בעיר טוענים כי מדובר במהלך מתוכנן על מנת "להוריש" את כיסא ראש העיר למקורבו: "תרגיל פוליטי מסריח שלא נראה כמוהו בתולדות ישראל".

סיסו במשרדי הנהלת אורט העולמי בלונדון

סיסו במשרדי הנהלת אורט העולמי בלונדון

"יוצא לשליחות של שלוש שנים. אחת ההחלטות הקשות בחיי"

דוד אבן צור

סיסו הודיע: דוד אבן צור ראש העיר הבא, אלא אם יבחרו ביותר פתקים 'ירוקים' מאשר בפתק הנושא את שמו

"עשר השנים האחרונות, שבהן כיהנתי בתפקיד, היו עשר שנים מכוננות שבהן עברה קרית ים מהפכה של ממש ומעיר שהשתרכה תמיד אחרי שאר הקריות הפכה להיות עיר מובילה גם בהישגי החינוך, גם בתרבות, בפיתוח הסביבתי, בהשקעה בתושבים ובתלמידים. עיר שחרטה על דגלה להיות בירת החוף של הקריות והצליחה לקיים זאת – והעובדות מדברות בעד עצמן", אמר סיסו, "לצד ההצלחות המרשימות שקצרה העיר ואני מעולם לא הזכרתי זאת, היו עשר השנים האחרונות, השנים הקשות ביותר בחיי ברמה האישית, בהן התמודדתי עם מצבים שלא הייתי מאחל גם לגרועים שבשונאיי".

"אני מודה כי הייתה זו אחת ההחלטות הקשות שלקחתי בימי חיי, אך בסופו של דבר ולאחר שווידאתי כי גם במסגרת התפקיד החדש אוכל להמשיך ולדאוג לקידומה של קרית ים והמשך ההשקעות בה ובמערכת החינוך שלה. החלטתי שהגיעה כנראה השעה לצאת לדרך חדשה", אומר סיסו ל'קריות באינטרנט', "אינני עוזב את העיר אני יוצא בשליחותה – אני הולך להיות שר החינוך של העם היהודי לפי שעה השליחות הזו היא לשלוש שנים בלבד ואם בתום השליחות עוד אהיה רצוי כאן בקרית ים אני מניח שאשמח לשוב ולהתגייס בכל תפקיד למען העיר".

"סיסו קבע מי יהיה ראש העיר מבלי לתת לציבור את היכולת לבחור"

חבר מועצת העיר, אלי כהן: "בימים האחרונים לאחר חרושת של שמועות, נודע לנו כי ראש העיר, שמואל סיסו, החליט לעשות מעשה שלא ייעשה. מעשה אשר תוכנן מאחורי גבם של התושבים, מתוך רצון להכריע את הבחירות על ראשות העיר מבלי שלנו, תושבי העיר תהיה את היכולת להשפיע על התוצאה. ראש העיר החליט להתפטר מתפקידו ולהסיר מועמדותו לראשות העיר שבועיים לפני מועד הבחירות, לאחר שקיבל תפקיד בחו"ל, ולהעביר את המועמדות לראשות העיר לכל מי שיחפוץ בכך. מהלך זה אשר נעשה בכוונת מכוון מדיף ריח רע הן מבחינה ערכית והן מבחינה ציבורית. אם ראש העיר ידע שאינו מתמודד והחל את המגעים עם אורט עולמי לפני הגשת הרשימות, מדוע לא חשף זאת בפני הציבור? האם חובת הגילוי הנאות לא חלה על ראש עיר בקרית ים? בהתנהלותו ידע ראש העיר כי לא תהיה אפשרות (עפ"י תקנון הבחירות) לשאר הרשימות המתמודדות למועצת העיר, להציג מועמד משלהן לראשות העיר, ובכך למעשה קבע מי יהיה ראש העיר, מבלי שלתושבי קריית ים תהיה את היכולת לבחור".

חבר מועצת העיר, שי טפליצקי, המתמודד למועצת עיריית קרית ים מטעם רשימת 'עתיד עירנו' אמר: "לתושבי קרית ים תישלל הזכות להצביע במועמד הרצוי עליהם אלה המצוי. אני מקווה שמשרד הפנים יחזיר את זכותם המלאה של התושבים לבחור במועמד המתאים והרצוי באופן בחירה דמוקרטי".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל