23 באוקטובר 2013

דרמה בחיפה: לאן נעלמו 5,000 קולות?


מעריב: פער של אלפי קולות נוצר עם ספירת קולות החיילים, כאשר נרשם נתון נמוך יותר של הצבעות לעומת אמש. הוגשה תלונה במשטרה

עו"ד יוסי חכם

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית של חיפה, עו"ד יוסי חכם

לאחר שכבר היה נדמה כי הבחירות המקומיות בחיפה הסתיימו כבר אמש, בשעות הערב (יום רביעי) פרצה מהומה לאחר שעלה החשד כי חל זיוף בתוצאות ההצבעה – כך מדווח מעריב. הסיבה: אתמול דווח כי נספרו 87 אלף קולות בסך הכל בעיר, והיום, עם הגעת קולות החיילים, נרשם נתון נמוך יותר – 86 אלף.

הדרמה החלה בתום ספירת קולות החיילים הערב, כאשר התגלה כי נוצר פער ברישומי ההצבעות. עם הבדיקה הראשונית התברר כי נעלמו כ-5,000 קולות מאז הספירה שנערכה אמש – ללא קולות החיילים. בוועדת הבחירות מנסים להבין כיצד נעלמו אלפי הקולות במחשבים. יושב ראש הוועדה הוזעק בעקבות האירוע, וכל המפלגות דורשות כעת פרוטוקולים של הספירה. בשלב זה ועדת הבחירות המרכזית של העיר לא אישרה את תוצאות הבחירות ומחר לאחר שיבדקו אם נגרמה תקלה, יחליטו איך לפעול.

יו"ר הוועדה, עו"ד יוסי חכם, אמר ל-ynet כי בבוקר יגיעו נציגי החברה לאוטומציה של מרכז השלטון המקומי לטפל בתקלה ובמקביל נערכה ספירה ידנית והתאמה ידנית של קולות החיילים, ולא התגלתה כל חריגה.

בסיעות השונות חושדים כי גורמים בעלי עניין התערבו בתוצאות הבחירות, ולכן הוגשה תלונה במשטרת חיפה בגין חשד לזיוף התוצאות בעיר.

טרם ברור אם הזיוף לכאורה ישבש את תוצאות הבחירות, אך כל האפשרויות נבדקות.

(צילום ארכיון)

(צילום ארכיון)

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל