30 באוקטובר 2013

מפקד בטכני: "3 חיילים הטרידו אותי מינית"


מבוכה בבסיס הטכני של חיל האוויר במפרץ חיפה: בחדשות 2 דווח כי מפקד התלונן על הטרדה מינית לאחר ששלושה חיילים יצאו ממקלחת ולטענתו נופפו לעברו עם איברי מינם. הם טוענים מנגד כי הם רק התנגבו לחדרם בעירום והוא התפרץ פנימה. צה"ל חוקר

הטכני בחיפה (צילום ארכיון)

הטכני בחיפה (צילום ארכיון: למצולמים אין קשר לכתבה)

ביום רביעי שעבר, ממש רגע לפני סיום הקורס וכשהם ב"אווירת סוף קורס", יצאו שלושת החיילים מהמקלחת במגורי הבנים בדרכם לחדר השינה. עיתונאי חדשות 2 מתן חצרוני דיווח כי החיילים הגיעו לטענתם לחדר השינה שלהם במבנה המגורים ללא בגדים, אלא שאז להפתעתם למקום נכנס מפקד שביקש מהם את החוגרים וציין בפניהם כי הם יעמדו למשפט. הוא הגיש נגדם תלונה למפקדיו על הטרדה מינית, לאחר שלטענתו הם נופפו לעברו באיבר מינם.

החיילים ניסו להסביר כי הם לא עשו דבר, ובטח שלא הטרידו אותו מינית. בבסיס נפתח תחקיר במהלכו נקראו שלושת החיילים לבירור וכך גם המפקד שהתלונן עליהם. מפקדיהם החליטו לשפוט אותם על התנהגות בלתי הולמת, ולא על הטרדה מינית.

עוד דווח בחדשות 2 כי החיילים מנגד דורשים חקירה מקיפה של המשטרה הצבאית שתהייה בלתי תלויה, מה שלטענתם ינקה אותם מכל אשמה.

בינתיים, ולאחר שיתר חיילי הקורס שובצו בבבסיסים השונים, שלושת החיילים, בשל התלונה נגדם, ממתינים לשיבוץ שמתעכב. "רק היינו בחדר והתנגבנו", הם אמרו בתחקיר. הם ציינו גם כי גרסתו של המפקד השתנתה מספר פעמים, לאחר שבתחקיר מסר המפקד כי אחד מהם היה עם תחתונים, ולא כפי שטען לדבריהם תחילה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "המקרה המדובר התגלה במסגרת בדיקה שגרתית על ידי המפקד התורן בבסיס. בנושא יתקיים תחקיר על ידי מפקד היחידה, והמשך שיבוץ החיילם עוכב עד להשלמת הבירור".

גורם צבאי אמר כי בנושא התקיימה התייעצות עם מצ"ח, שבעקבותיה הוחלט לטפל במקרה בתוך היחידה.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל