9 בדצמבר 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

בלאגן במטרונית: הפטור מתשלום הוארך


רצף של הודעות סותרות ממפעילת המטרונית וממשרד התחבורה בילבלו את נוסעי התחבורה הציבורית בחיפה ובקריות * המסקנה: מותר לשלם, אבל ממש לא חייבים…
מאת: news1.co.il

בלבול בחיפה ובקריות. לתושבים אין מושג אם עליהם לשלם עבור המטרונית, האוטובוסים רבי-הקיבולת הנעים באזור מזה כמה חודשים.

העיתונאי עידן יוסף מדווח ב-news1 את השתלשלות העניינים: לפני שבוע פרסמה חברת יפה נוף, הזרוע המפעילה את המטרונית עבור משרד התחבורה כי ייגבה תשלום עבור שירותי המטרונית. אולם בהודעת עידכון שנשלחה הבוקר (ה') בשעה 10:19 לכל הרשויות המקומיות במטרופולין חיפה, נאמר כי "התקבלה החלטה ממשרד התחבורה לדחות את התשלום במטרונית למועד מאוחר יותר, ולכן התשלום במטרונית לא יחל מיום שישי 6.12.13".

מטרונית (צילום ארכיון: אייל לוי)

(צילום ארכיון: אייל לוי)

על ההודעה חתומה תמר אלמליח המופקדת על קשרי הקהילה עבור חברת יפה נוף. בהודעה היא אף מוסיפה כי ברגע שיתקבל מועד אחר לגביית תשלום היא תעדכן את הרשויות.

בשיחה עם News1, דחה דובר חברת יפה נוף, עופר עמר, את הדברים ואמר כי ייגבה תשלום כמובטח, ואף יוצבו דיילים שיסבירו על אופן תיקוף הכרטיס. מדובר ב-160 דיילים העובדים בשתי משמרות שאמורים להדריך את הנוסעים. עמר טען באופן תמוה כי העיריות הן שלא הבינו את ההודעה מטעם יפה נוף, וכי הכוונה בכלל הייתה שהאכיפה באמצעות פקחים תהיה רק בעוד שבוע. כאמור, טענה זו עומדת בסתירה להודעה שיצאה מטעם יפה נוף.

לשאלת News1 האם כל מכונות הכרטוס עובדות כראוי, השיב עמר כי אכן התקבלו תלונות לגבי כמה מכונות תקולות, וניתנה הוראה להשמיש אותן עד בוקר יום שישי.

וכאילו לא די באי-הבהירות שנוצרה, השיב דובר משרד התחבורה אבנר עובדיה למי ששאל העניין, בתשובה שהוכנה בשעות הצהריים המוקדמות, תשובה שהפכה את המבוכה לגדולה יותר. הדובר כתב כי "מערך הכרטוס יחל לפעול ממחר אנו מאפשרים לציבור להתנסות במערכת במשך מספר ימים. אכיפת התשלום במטרונית תחל במהלך השבוע הבא". אולם בבהודעה בעמודי הפייסבוק של משרד התחבורה ושל המטרונית משעות אחר-הצהריים מתבקשים הנוסעים לתקף את הכרטיסים במטרוניות.

לא ממש ברור מה מעכב את אכיפת הגבייה, ונראה כי מדובר בבעיה טכנית כלשהי בבקרה על מערכת הגבייה או בלבול מסוים בקרב אנשי ההדרכה של הדיילים. האם זה יוביל להארכת תקופת ההעסקה של הדיילים? לא ידוע.

מבולבלים? גם אנחנו. בתחילת השבוע קמה הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, בראשות מאיר חן (אוחנה), שאמורה למנוע מראש תופעות כאלה בהן יד ימין אינה יודעת מה עושה יד שמאל (או במקרה שלנו – יד שמאל אינה יודעת מה היא עצמה עושה). מלבד המסקנה הזו, מומלץ לנוסעים כך: הטעינו את כרטיסי הרב-קו במכונות ברציפים, אך שיקלו היטב האם משתלם לכם להטעין כרטיס חופשי-חודשי. בכל מקרה, כאשר אתם עולים למטרונית אל תעבירו את הכרטיס לתיקוף במכונה! אתם פטורים מתשלום ואין סיבה שתשלמו. השאלה הגדולה היא האם מכשירי התיקוף יורידו לנוסעים שיבחרו לתקף נסיעות – או שלא.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל