11 בדצמבר 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

צפו: השלולית המיתולוגית בצומת צבר יבשה


עיריית קרית ביאליק סיימה את העבודות להנחת קו הניקוז החדש בשדרות בן גוריון-הפלמ"ח בעיר ושלוליות הענק בצומת צבר נעלמו
אבי דוד

לאחר הגשמים העזים של הימים האחרונים התברר שהנחת הקו החדש הביאה לסיום סאגת שלולית הענק שהפכה במרוצת השנים לסימן ההיכר של צומת בן גוריון / הפלמ"ח / הנרקיסים הסמוכה לצומת צבר בעיר.

עבודות התשתית בשדרות בן גוריון כללו בין היתר עבודות ניקוז בהיקף של 6 מיליון ₪ אשר הביאו לסיומה של בעיית "השלולית המיתולוגית". הבעיה העיקרית שגרמה לאותה השלולית נבעה ממערכת ניקוז ישנה אשר קרסה בעת הגשמים, התמלאה עם השנים בשורשים ובאדמה וגרמה בכל מטח גשם להצפת הצומת וחלק מרחוב הפלמ"ח והנרקיסים הסמוכים לה.

שדרות בן גוריון (צילום: סימה הרשמן)

שדרות בן גוריון (צילום: סימה הרשמן)

בעקבות עבודות שנעשו בשדרות ההסתדרות עבור מערך המטרונית ע"י חברת יפה נוף, גדלה מאוד כמות מי הנגר ולכן הוחלט לאגום משאבים של משרד התחבורה ועיריית קריית ביאליק ולהחליף את קו הניקוז לאורך שד' בן גוריון החל מרחוב הפלמ"ח ועד נחל הגדורה. כמו כן נסלו מחדש כבישי השירות לכל אורך שדרות בן גוריון.

תושבים רבים פנו לעירייה וציינו את שביעות רצונם מהשינוי אשר הביא לידי סיום פקקי ענק בכיכר הרחובות פלמ"ח ושדרות בן גוריון כתוצאה מהיווצרות השלולית. הם ציינו את החזות הסטטית של הרחוב ואת ההשקעות הרבות הנראות לעין.

ראש העיר אלי דוקורסקי מסר כי ״למעלה מארבעים שנה היוותה צומת בן גוריון / הפלמ"ח / הנרקיסים נקודת תורפה של הניקוז העירוני. שמתי לי אתגר לחסל את השלולית המיתולוגית ובצעתי זאת. תושבי העיר נפרדו השנה מהשלולית ״הנוסטלגית״. הדבר מאפשר כניסה ויציאה חופשית מהעיר גם בימי הגשם הקשים״.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל