15 בדצמבר 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

קור כלבים: איך דואגים לחיות המחמד בחורף


איך לשמור על בריאות חיות המחמד בחורף הקר? הווטרינר העירוני של קרית ביאליק, קרית מוצקין וקרית ים, ד"ר דוד דדיה, מפרסם המלצות לטיפול בבעלי חיים בימות החורף הקרים
אבי דוד

(צילום ארכיון)

(צילום ארכיון)

איך למנוע מהכלב לחלות בחורף? כידוע, בני-האדם חולים יותר בחורף. כשיש לנו שפעת הראש כואב, החום עולה והאף מטפטף. נטייה לחולי בחורף קיימת גם אצל כלבים, בדיוק כמו בני-האדם. וכן, יש להם שפעת משלהם, וגם חיסון.

ד"ר דוד דדיה, מדגיש כי הקור מאט תהליכים פיזיולוגים בגוף ויכול לגרום לירידה ביכולת ההתגוננות של מערכת החיסון.

במצב כזה בעלי החיים חשופים יותר לווירוסים ומחלות שונות, כגון מחלת השפעת. ד"ר דדיה דוד מציע כמה טיפים למניעת המחלה ודרכי התמודדות עמה:

– הימנעו מלקלח את כלבכם בחורף. במידה ויש לו ריח גוף לא רגיל, מומלץ לקחת אותו לרופא ווטרינר – אם מקור הריח הוא מדלקת כלשהי בגופו, מקלחת עלולה להחמיר את המצב.

– בזמן הטיול עם הכלב הימנעו מללכת על משטחים רטובים. שמירת חום גופו היא חשובה – כדאי להלביש לכלב כיסוי או סוודר, במיוחד כאשר הכלב הוא קטן מימדים או בעל פרווה קצרה. אם נרטבו רגליו בטיול, יש לנגב אותן היטב במגבת לאחר החזרה הביתה, ולתת לו להתייבש במקום חמים.

– פרוותו של הכלב משמשת כבגד מגן מהקור. לא מומלץ לספרו בחורף, אולם, מומלץ מאוד להבריש אותו באופן סדיר על מנת לאוורר את הפרווה ולסייע לכלב להתחמם.

– אתם מכירים את כלבכם טוב יותר מכל אחד אחר, שימו לב להתנהגותו. האם משהו שונה בו? כלב המפתח מחלה או חש ברע, מגלה תיאבון ירוד ופחות ערני – זו הדרך שלו להראות לך ש"משהו לא טוב עובר עליו".

– במידה וההתנהגות הכלב חריגה קחו אותו לרופא ווטרינר.

– אמנם לא קיים חיסון נגד שפעת לכלבים, אך ישנו חיסון נגד נגיף דמוי-שפעת, הפוגע גם הוא בדרכי הנשימה העליונות. ניתן לחסן את הכלב שלכם לפני החורף. כמו כן, מומלץ לתת לכלבכם תוספי מזון עשירים שיעזרו לו לצבור שכבות שומן לקראת הקור. החלפת מזונו למזון שמן יותר עתיר חלבונים תסייע לתהליך.

– מומלץ לחסן בחיסון משושה הכולל, בין היתר, חיסון נגד מחלות נשימה ותסמונת השיעול הכרוני, ונגד מחלות נוספות העלולות להתפרץ במיוחד בחורף.

ד"ר דדיה דוד מזכיר כי הקפדה על מערך חיסונים סדיר ושגרת טיפול וטיפוח יבטיחו לא רק את בריאותו של הכלב שלכם, אלא גם את איכות חייו ואיכות חייכם.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל