9 בינואר 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

לאחר 6 שנות פילוג: נחתם הסכם הבנות בין וועדי נמל אשדוד וחיפה


לאחר 6 שנות פילוג: נחתם הסכם הבנות בין וועדי נמל אשדוד וחיפה

לראשונה מזה שנים רבות החליטו בסוף השבוע האחרון באופן רשמי , ראשי הוועדים של חברת נמל אשדוד וחברת נמל חיפה לשתף פעולה באופן הדוק ,בשורה של נושאים המעסיקים את ציבור עובדי הנמלים ורבים מהסקטורים אשר קשורים לענף התחבורה בישראל. ההחלטה על כך התקבלה במהלך סיור ופגישת עבודה שערכו ראשי הוועד של נמל אשדוד , אלון חסן ואבינועם שושן וחברי נציגות הוועדים מאשדוד בנמל חיפה . חברי הוועדים בנמל חיפה , בראשות יו"ר הוועד, מאיר תורג'מן , ארחו את האשדודים ואף ערכו להם סיור מעמיק בנמל . השושבין שהצליח לחבר בין שני האנשים החזקים בנמלים – מאיר תורג'מן מחיפה ואלון חסן מאשדוד הוא אבינועם שושן, שתיווך בין השניים.

בתום דיון ממושך ושיחה מעמיקה , במהלכה השתתפו למעלה מ- 30 נציגי הוועדים בנמלים , התייחסו הדוברים לשורה של נושאים העומדים על הפרק בנמלים : עתיד הפנסיה של העובדים , דרישת שר התחבורה להפריט רציפים בנמלים ולהפכם לפרטיים , אי חתימה על הסכם שכר חדש בנמלים למרות שתוקפו של ההסכם הקודם פג בדצמבר 2011 ,ההקלות שנותנת המדינה לחברת מספנות ישראל וכתוצאה מכך הולכת ונפגעת העבודה המאורגנת .
אלון חסן אמר בפגישה : "מאז שנת 2005 כאשר הפרידו בין הנמלים , אנשי האוצר ושולחיהם הצליחו להפריד בינינו ולהחליש אותנו . בעבר כאשר נציגי הוועדים בנמלים רצו לנקוט בצעד ארגוני כלשהו – אנחנו באשדוד , ואני בטוח שגם אתם בחיפה , חשבתם היטב האם כדאי לנקוט בצעדים מתוך חשש הדדי : אם אנחנו באשדוד ננקוט בצעדים- חששנו שאוניות יעזבו אותנו ויעברו לנמל חיפה , ולהיפך . מהיום זה נגמר .! שני הוועדים הופכים להיות כוח אחד , למרות שבחיי היום יום – כול אחד עובד לפרנסתו והתחרות תימשך כרגיל. זה ממש לא מחמם לנו את הלב ,שנמל אשדוד סיים את שנת 2011 ברווח של 200 מיליון ₪ . העובדים לא מרוויחים כלום . ההידרדרות בכוחנו החלה כאשר אנחנו ,ראשי הוועדים , הפסקנו לדבר אחד עם השני , ואחרים – בעיקר נציגי משרד האוצר ניצלו את הפילוג בינינו . בפעם הבאה – אם נחליט לנקוט עיצומים – נגיע מראש להסכמות ,שלא לוקחים יותר אניות האחד מהשני . אם נעבוד ביחד – אין כוח שיעצור אותנו " .

מאיר תורג'מן, יו"ר הועד בנמל חיפה אמר כי אין בכוונת עובדי הנמלים לוותר כהוא זה בנושא הפרטת הרציפים וכי הנושא הנ"ל הוא " עילה למאבק בלתי מתפשר ומידי. בנמלי חיפה ואשדוד לא יהיו רציפים פרטיים . נקודה " .מאיר תורג'מן התייחס גם לתכניות הפיתוח של חברת מספנות ישראל , אשר שואפת לפתח נמל עצמאי משלה , בסמוך לנמל חיפה, בהיחבא ." אם נאפשר לפתח את מספנות ישראל – שם אין כלל תור תפעולי – המספנה תהפוך למתחרה שלנו ותנגוס בפרנסה של העובדים שלנו . זה אינטרס משותף שלנו ושל עובדי נמל אשדוד ואסור לנו להירדם בשמירה " . אמר תורג'מן

ראשי הוועדים החליטו להיפגש בשבוע הבא עם אבי אדרי, יו"ר אגף התחבורה בהסתדרות ועם יו"ר ההסתדרות עופר עיני כדי לכלכל את צעדיהם . כמו כן , הוחלט לקראת סוף חודש מרץ לקיים אירוע גיבוש משותף של כול עובדי נמלי אשדוד וחיפה, כנראה בגני התערוכה בתל אביב .

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל