19 בדצמבר 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

מיום שני: חובה לשלם על נסיעה במטרונית


באיחור של לפחות שבוע תחל גביית התשלום עבור נסיעה במטרונית * הקנס למי שיחמוק מתשלום – 180 שקלים * חיילים ושוטרים במדים לא צריכים לתקף כרטיס ויוכלו להשתמש בשירות ללא תשלום

(צילום ארכיון: אייל לוי)

(צילום ארכיון: אייל לוי)

החל מיום שני הקרוב (23.12.13) המטרונית, מערכת האוטובוסים רבי הקיבולת של חיפה והקריות, עוברת לשלב ההפעלה המלאה ותחל גביית תשלום מהנוסעים. גביית התשלום על הנסיעה במטרונית מגיעה לאחר למעלה מארבעה חודשים שבהם יכלו הנוסעים לנסוע ללא תשלום.

כזכור, הגבייה הייתה אמורה להתחיל ב-6 בדצמבר, אולם בשל כשלים מערכתיים התעכבה הגבייה. ב-news1 דווח כי אחד הכשלים היה עיכוב חתימה על צו המחירים, שנחתם בידי שרי התחבורה והאוצר רק ב-9 בדצמבר. גם תקופת ההסתגלות המקורית, שאמורה הייתה להימשך 10-7 ימים לכל היותר, נמשכה שבוע יותר מהמתוכנן.

מאמצע השבוע הבא תחל אכיפה הדרגתית של התשלום עבור הנסיעה. עוד דווח כי ב-news1 כי נוסע שייתפס ללא כרטיס רב קו בתוקף צפוי לקבל קנס של 180 שקלים, בדומה לקנס הניתן לנוסעי הרכבת הקלה בירושלים.

תעריף הנסיעה במטרונית יהיה זהה לתעריף הנסיעה באוטובוסים. חיילים ושוטרים במדים לא צריכים לתקף כרטיס ויוכלו להשתמש בשירות ללא תשלום.

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, ציין כי מטרופולין חיפה הוא הראשון בארץ שבו מופעלת מערכת תחבורה ציבורית מתקדמת, המשלבת תדמית ייחודית במינה ורמת שירות גבוהה מהמקובל בתחבורה הציבורית. "מדובר במהפכה של ממש. כבר כיום, לאחר שלושה חודשים של נסיעות מבחן הגענו למספר חסר תקדים של כמאה אלף נוסעים מידי יום במטרונית. אני מקווה כי הפעלת המטרונית שתשנה את המציאות התחבורתית במטרופולין חיפה, תהווה מודל לערים נוספות בארץ ותעודד מעבר לתחבורה הציבורית." הוסיף כץ

לדברי כץ, הפעלת המטרונית מלווה בשיפורים ושינויים נרחבים במערך התחבורה הציבורית במטרופולין חיפה, שנועדו להיטיב עם התושבים באזור ולספק להם שירות באיכות ואמינות גבוהה ביותר. "המטרונית נהנית מזכויות דרך בלעדיות בכבישים לאורך כל מסלולי הקווים. העלייה והירידה ממנה מתבצעות באופן חופשי מכל הדלתות והתשלום יבוצע באמצעות כרטוס חכם ומכשירי תיקוף אוטומטיים שהוצבו ברציפים לשימוש הנוסעים." אמר כץ.

בעקבות המעבר להפעלה המלאה של המטרונית, מופעל צוות דיילים בכל אחד מרציפי המטרונית והוא מסייע לציבור בהעברת כרטיסי הרב קו במכונות הכרטוס, משיב על שאלותיו ומספק לציבור הנוסעים מידע רלוונטי. נוסעים שכבר מחזיקים בכרטיס הרב קו יתבקשו לתקף את הכרטיס, כך שיתאים גם לנסיעה במטרונית. כמו כן יוכלו הנוסעים לבצע נסיעות המשך מהמטרונית ואליה במשך כ-90 דקות (בדומה לאוטובוסים).

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל