24 בדצמבר 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

מבצע נרחב ללכידת כלבים משוטטים; כלב ללא דורש מובא להמתה


קרית אתא וקרית ביאליק הודיעו כי הן יוצאות במבצע לאיתור כלבים משוטטים בשטחן * לפני מספר חודשים נערך מבצע דומה בקרית מוצקין * מה שלא מציינות העיריות זה כי על פי החוק, כלב ללא בעלים או ללא דורש בדרך כלל מובא להמתה * עיריית קרית ביאליק בתגובה: "במקרים חריגים בלבד מתבצעת המתת חסד" * עיריית קרית אתא: "במקרים חריגים בהם הוחלט להמית כלב השיקול הוא של קיבוץ יסעור ולא של העירייה"

לכידת כלבים משוטטים (צילום אילוסטרציה)

לכידת כלבים משוטטים (צילום אילוסטרציה)

עיריית קרית אתא (לפני כחודש) ועיריית קרית ביאליק (לפני מספר ימים) הודיעו כי הן יוצאות במבצע אכיפה נרחב ללכידת כלבים משוטטים ברחבי שטחן. לפני מספר חודשים נערך מבצע דומה בקרית מוצקין. במסגרת המבצע מתכוונות העיריות לתפוס כלבים המשוטטים ללא בעליהם ולחלק דוחות לתושבים שישאירו את כלביהם ללא השגחה או כשהם לא קשורים ברצועה.

במקרים בהם נלכד כלב משוטט, נדרש בעל הכלב לשלם עבור הובלת הכלב לתחנה הוטרינרית ודמי אחסון במכלאה, עד לשחרורו על ידי בעליו. מה שלא צוין בהודעות העיריות כי על פי החוק, כלב ללא בעלים או ללא דורש, ובמידה ושום עמותה לא מוכנה לקבלו, בדרך כלל מובא להמתה.

ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי: "על אף אהבתינו הרבה לבעלי החיים אל לנו לזנוח את חובתנו הציבורית ונפעל במלוא המרץ על מנת למגר את תופעת שוטטות בעלי החיים ברחובות העיר ללא השגחת בעליהם. לא ניתן כי איכות חיי התושבים בעיר תיפגע בשל רשלנותם של בעלי הכלבים". בתגובה להמתת כלבים ללא דורש, נמסר מעיריית קרית ביאליק כי במקרים חריגים במידה ולא נמצאו הבעלים, לא נמצאה משפחה אומנת ואף עמותה לא הסכימה לקבל את הכלב, מתבצעת המתת חסד.

מעיריית קרית אתא נמסר בתגובה: "מבצע לכידת כלבים משוטטים נעשה בתהליך הומני בשיתוף עם הווטרינר העירוני. הכלבים מועברים לתחנת הסגר על מנת לבדוק את הכלב ולנסות לאתר את בעליו. לאחר 10 ימים ללא דורש הוא מועבר ע"פ חוק לכלבייה בקיבוץ יסעור. כלב שנתפס על ידינו אינו מועבר להמתה בשום צורה שהיא. במקרים חריגים בהם הוחלט להמית כלב השיקול הוא של קיבוץ יסעור ולא של העירייה".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל