14 בינואר 2014

המועצה הארצית לתכנון ובנייה לבג"ץ: הטמנת מיכלי הגז בקרית אתא – עד 2015


הודעת המועצה הארצית לתכנון ובנייה מהווה הישג לעיריית חיפה, שעתרה לבג"ץ בדרישה לזרז את הטמנת מיכלי הגז ולקבוע מועד קבוע לפינוי החווה – כך מדווח "גלובס"

חוות הגז בקרית אתא (ארכיון)

חוות הגז בקרית אתא (ארכיון)

פצצה מתקתקת? הטמנת מיכלי הגז בחוות הגז בקרית אתא תושלם עד פברואר 2015 – כך הודיעה השבוע (ב') לבג"ץ המועצה הארצית לתכנון ובנייה. הודעת המועצה מהווה הישג לעיריית חיפה, שעתרה לפני שנה וחצי לבג"ץ בדרישה לזרז את הטמנת מיכלי הגז ולקבוע מועד קבוע לפינוי החווה.

בהודעת המועצה לבג"ץ נאמר כי החווה כולה, שבבעלות פזגז, אמישרגז וסופרגז, תפונה עד יוני 2030.

בגלובס דווח כי שופטי בג"ץ, אליקים רובינשטיין, אסתר חיות וצבי זילברלטל, הביעו ביקורת על התנהלות המועצה וכתבו כי "הליכי התכנון של אתר קבע לאחסון גז פחמני מעובה (גפ"מ) נמשכים זמן רב, רב מאוד, ודומה לצערנו כי לא עליהם תהא תפארתם של מוסדות התכנון".

המאבק סביב חוות הגז בקרית אתא נמשך מזה שנים, כאשר מצד אחד עומדים עיריית חיפה, ארגוני הירוקים ותושבי האזור; ומן העבר השני – המועצה הארצית לתכנון ובנייה וחברות הגז המחזיקות בחוות הגז.

בשנת 2000, לאחר מאבק ארוך שניהלה עיריית חיפה – שטענה כי הימצאותה של החווה בסמיכות לעיר מהווה מכשול משמעותי להתפתחותה העתידית, וכן כי מדובר ב"פצצה מתקתקת" המסכנת את תושבי האזור – אושרה תוכנית מתאר ארצית מספר 32, בה נקבע כי יש להעתיק את האתר ממיקומו הנוכחי.

בשנת 2006 אושרה תוכנית מתאר ארצית מספר 32/ג', שקבעה כי האתר יישאר במיקומו עד לפינוי לאתר קבע חלופי, ובלבד שבתקופת הביניים יוטמנו המיכלים המצויים באתר.

עוד נקבע כי "אין בקביעת מועדים אלה (הטמנה עד 2015 ופינוי עד 2030) כדי למנוע מהגורמים הרלוונטיים לנקוט בכל הפעולות הנדרשות לשם העברת החווה למיקום חלופי קבוע, במועד שיקדם לשנת 2030".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל