26 בינואר 2014

"בת 63, עיוורת, אלמנה, עוברת התעללות אך במשטרת זבולון מתעלמים"


בפוסט שכתבה על קיר הפייסבוק של משטרת ישראל טוענת רינת רודיק כי אמא שלה, בת 63 מקרית חיים, עיוורת, אלמנה, עוברת התעללות נפשית ופיזית על ידי שכניה אך במשטרת זבולון לא ממהרים לטפל בתלונותיה החוזרות והנשנות * משטרת ישראל בתגובה: "הנושא מוכר ונחקר בימים אלה במשטרת זבולון"

"סובלת מהתעללות מתמשכת". אמה של רינת

"סובלת מהתעללות מתמשכת". אמה של רינת

רינת רודיק כתבה פוסט על קיר הפייסבוק של משטרת ישראל. מאות גולשים שיתפו את מה שכתבה וגם במשטרה מיהרו להגיב.

"ברצוני לתאר שגרת חיים יומיומית של אימי:
אימי בת 63, אישה עיוורת, אלמנה, בעלת כלבת נחייה. מזה כ-5 שנים שהיא עוברת התעללויות והתנכלויות משלושה דיירי הבניין שבה היא גרה בקרית חיים.
בשגרת החיים היומיומית ההתנכלויות באות לידי ביטוי בפגיעה מילולית כגון: איומים בפגיעה במשפחה, קללות על היותה עיוורת ושאין בעל שיגן עליה וניסיונות הפחדה של אורחי המשפחה וכו', וכמו כן פגיעה פיזית כגון: שפיכת שמן או מים במדרגות בכדי שתחליק במדרגות, שבירת ידית הדלת של הבית בכדי שלא תוכל להכנס לביתה, פגיעה ברכבים של בני המשפחה, הצבת מכשולים לה ולכלבתה, זריקת חפצים ובעיטות בכלבה, ניסיונות להפחיד ולהסיט את הכלבה מהדרך.
היום בבוקר אחד השכנים יצא מביתו ושפך על אימי שני דליים של כלור במטרה לפגוע בה.
כל זה קורה אחרי תלונות חוזרות ונשנות במשטרה, אין שוטר במשטרת זבולון שלא מכיר אותה ועדיין אף אחד לא מונע מאותם שכנים את ניסיונות הפגיעה. מש"ק שכונות מתעלם באופן מגמתי מאימי ומתלונותיה, מעולם לא ביקר בביתה על אף שמתוקף תפקידו מחוייב להגיע לביתה בעיקר כשמדובר באישה עיוורת שאינה ניידת באופן עצמאי.
השכנים שניסו לפגוע באימי בעלי עבר פסיכיאטרי ופלילי ומוכרים במשטרה. אימי מפחדת לצאת מדלת ביתה, כל דפיקה בדלת מרתיעה אותה, היא לא מצליחה לנהל אורח חיים נורמלי מכיוון שאף אחד לא עושה כלום.
אני מרגישה בושה במשטרת ישראל שאמורה להגן על האזרח ולאפשר לו לנהל אורח חיים נורמלי, לצערי רק כשהדברים נגמרים באירוע טרגי המשטרה מתחילה לעבוד. אנחנו בינתיים נמשיך להתפלל על כל יום שבו אימי תוכל להגיע לביתה ולישון בשקט בלילה."

משטרת ישראל בתגובה: "הנושא מוכר ונחקר בימים אלה במשטרת זבולון. מדובר בסכסוך שכנים מתמשך. בימים האחרונים נחקרו כלל הגורמים המעורבים והנושא אף הועבר לטיפול אישי של השוטר הקהילתי באזור על מנת להביא לפתרון הסכסוך".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל