9 בפברואר 2014

מפכ"ל המשטרה: "מטעני החבלה – טרור ובעיה לאומית"


לאחר שבתוך חודש וחצי התפוצצו 3 מטעני חבלה ב-3 אירועים שונים, כשבאחד מהם נפצע קשה צעיר המוכר למשטרה ובאחר שלושה נפגעי חרדה פונו לבית החולים – ראש עיריית קרית ים דוד אבן צור מתייחס לראשונה לגל הטרור הפלילי שפוקד את העיר: "דרשתי ממפקד משטרת זבולון להגביר את נוכחות המשטרה ברחובות העיר" * מפכ"ל המשטרה: "טרור ובעיה לאומית"
אבי דוד

ראש עיריית קרית ים, דוד אבן צור

"מבקש מהתושבים לגלות ערנות". ראש עיריית קרית ים, דוד אבן צור

פרסום ראשון: ראש עיריית קרית ים, דוד אבן צור, פנה הבוקר (ראשון) למפקד משטרת זבולון, נצ"מ אילן סרדל. "דרשתי ממנו להגביר את נוכחות המשטרה ברחובות העיר כדי לבלום את גל הטרור הפלילי", לדברי אבן צור.

בהתייחסות ראשונה ל"מלחמת המטענים" שפוקדת את קרית ים בשבועות האחרונים, אומר אבן צור: "אחד הדברים העומדים בראש סדר העדיפויות שלי הוא הביטחון האישי של תושבי העיר ואני לא מתכוון לעשות לאף אחד הנחות בתחום הזה. אנשי השיטור המשולב בעיר קיבלו הנחיה להגביר את הנכוחות והסיורים ברחובות העיר ובמיוחד במקומות אשר לגביהם יש בידי המשטרה מידע מודיעיני".

אבן צור ממשיך, "זו גם ההזדמנות לבקש מכל התושבים לגלות ערנות ולהזעיק את המשטרה בכל מקרה של חשד. המאבק בטרור הפלילי הוא מלחמה לכל דבר ועל כולנו להתגייס כדי למגר אותה ולהחזיר את השקט לרחובותינו".

מפכ"ל המשטרה: "שמנו את הנושא בסדר עדיפות מאוד גבוה"

מפכל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו

מפכל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו

"יש דמיון רב בין הפיצוצים הנעשים על רקע פלילי, לבין פיצוצים על רקע לאומני, ולכן אנו מתייחסים אליהם כאירועי טרור לכל דבר ועניין" – כך אמר היום מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, בעקבות האירועים האחרונים בהם נעשה שימוש במטעני חבלה על רקע פלילי.

"אירועים אלה חמורים בכל קנה מידה. פיצוץ בלב העיר פוגע קשה מאוד בביטחון האישי ובתחושת הביטחון הכללית". לדברי המפכ"ל, משטרת ישראל עושה שימוש בטכנולוגיות רבות כדי לשים את היד על מניחי המטענים, "שמנו את הנושא בסדר עדיפות מאוד גבוה. כל פיצוץ כזה הוא פיצוץ אחד יותר מדי ואנו עושים מאמץ עילאי כדי להתמודד עם התופעה".

"אמנם רוב הסיכולים כלל לא מגיעים לידיעת הציבור, אבל אנחנו מסכלים אירועים שכאלה כמעט על בסיס יומי. נמשיך לתת לכך עדיפות גבוהה ואני מניח שניתן יהיה לראות את תוצאות העשייה שלנו בקרוב".

6 בפברואר 2014 – מטען חבלה התפוצץ ברכב בקרית ים, סמוך לגן
23 בינואר 2014 – מטען חבלה התפוצץ ברכב חונה בקרית ים

16 בדצמבר 2013 – ניסיון חיסול: פצוע קשה בפיצוץ רכב בקרית ים

מלחמת מטענים בקרית ים

פצוע קשה בפיצוץ רכב בקרית ים, 6 בפברואר 2014 (קליק לוידאו)

פצוע קשה בפיצוץ רכב בקרית ים, 6 בפברואר 2014 (קליק לוידאו)

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל