10 בפברואר 2014

עמותת אור ירוק מתריעה: מפגע בטיחותי ברחוב זבולון בקרית אתא


רכז מועדון אור ירוק בקרית אתא פנה לעיריה בגין סכנה בטיחותית להולכי הרגל בעיר * עמותת אור ירוק: "הולכי הרגל הם בין האוכלוסיות הפגיעות ביותר בדרך משום שאין להם שילדה שתגן עליהם. בכל מפגש בין רכב להולך רגל, יפגעו האחרונים"
אבי דוד

זהירות, סיבוב מסוכן: בעקבות מפגע בטיחותי ברחוב זבולון ליד שכונת נוה חן בקרית אתא, פנה רכז מועדון אור ירוק בעיר אלדו אוטולנגי למחלקת התשתיות בעירייה בכדי להתריע על הסכנה שנוצרה ברחוב. על פי אוטולנגי, הולכי הרגל החוצים את מעבר החצייה הזה מכיוון דרום צפונה, אינם מסוגלים לזהות כלי רכב המתקרבים מכיוון צומת דשנים אלא רק בהיותם באמצע מעבר החצייה.

במכתבו מציין אוטולנגי, כי מי שהתריע בפניו על מפגע בטיחותי זה הם הדיירים בדיור המוגן ברחוב הבכורים 8 הסמוך למעבר החציה. בסיור שערך במקום נוכח כי אכן ישנה בעייה בטיחותית מסוכנת במקום זה: "בתצפית בשטח נוכחתי בצדקתם. גם בבדיקת המצב מצד הנהג הבא מצומת דשנים בדרך כלל במהירות גבוהה, נראה מעבר החצייה ממרחק קצר יחסית בגלל החומה שהוקמה לאחרונה לאורך חצרות הבתים ומסתירה את הולכי הרגל החוצים את הכביש מצידו הדרומי".

"הסיבוב המסוכן" עליו מתריעה עמותת אור ירוק

"הסיבוב המסוכן" עליו מתריעה עמותת אור ירוק

אוטולנגי מסיים את מכתבו בפתרון אפשרי למפגע: "מאחר ורחוב זבולון 'מככב' בסטטיסטיקת התאונות בעירנו יש למצוא בדחיפות פתרון הולם לבעיה באמצעות שילוט, תמרור מהבהב או במפרים, לפני שתארע במקום תאונת דרכים, ודווקא במעבר חצייה".

על פי נתוני עמותת אור ירוק לשנת 2013 , כ-60% מהולכי הרגל שנפגעו כשחצו את הכביש, נפגעו במקום שאמור להיות הבטוח עבור הולכי הרגל שחוצים – מעבר החצייה. בנוסף, אחד מכל חמישה (21%) הולכי רגל שנהרגו, נהרג כאשר חצה את הכביש במעבר חציה.

עמותת אור ירוק: "הולכי הרגל הם אוכלוסייה פגיעה בכביש וכל מפגש בין מכונית להולך רגל יסתיים בפגיעתו של השני. על הרשויות המקומיות לוודא כי מעברי החצייה בטוחים עבור הולכי הרגל  – הנהגים מסוגלים לזהות את הולכי הרגל ומודעים לכך שעליהם להאט ולאפשר להם זכות קדימה".


הצג מפה גדולה יותר

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל