24 בפברואר 2014

רץ ברשת: תלמידות חיפאיות בעירום


תמונות עירום של תלמידות מכיתה י"ב, בבית הספר הריאלי בחיפה, חמופצות ברשתות החברתיות וגם בוואטסאפ – כך נחשף ב"רדיו חיפה" * הוגשה תלונה במשטרה שמסרה: "הנושא בחקירה"

מבוכה בבית הספר הריאלי בחיפה. העיתונאים אודיה שווץ ויואב איתיאל חשפו הבוקר (שני) ב"רדיו חיפה" כי תלמידות מכתה י"ב הצטלמו בעירום מלא וחלקי, ותמונותיהן הופצו ברשתות החברתיות כגון בווטסאפ בין תלמידי בית הספר ומשם יצאו התמונות החוצה. התמונה הנפוצה ביותר היא קולאז' של תמונות, שבמרכזו נכתב "ריאלי בית בירם שמיניסטיות 2014". נכון לעכשיו כלל לא ברור עד כמה גדולה כמות האנשים שנחשפה לתמונות הללו.

הדבר גרם למבוכה גדולה בקרב הבנות ובית הספר כולו עד כדי התערבות המשטרה. אחד התלמידים סיפר ל 'רדיו חיפה' כי חלק מהתמונות כנראה היו מאחד הטיולים השנתיים. התלמידות גילו והתלוננו במשטרה. בעקבות המקרה הגיע שוטר ממחלק הנוער לבית הספר והחרים חלק מהטלפונים הניידים של התלמידים. התלמיד הוסיף כי אלו מהתלמידים שהיו להם תמונות של הבחורה, מיד מחקו כי פחדו להיתפס. "לא מדברים על זה יותר אצלנו ולא מתכתבים על הסיפור בהודעות. הפחידו אותנו מאוד". התלמיד סיפר כי לפני יומיים הגיע שוב שוטר לבית הספר שהסביר לכל השכבה מה חומרת המעשה.

בהנהלת בית הספר רואים את המקרה בחומרה רבה. יצוין כי בעבר היו מספרי מקרים דומים של הפצת תמונות עירום במגזר הערבי. אז מצאה המשטרה כי חלק מהתמונות היו מפוברקות, לא כמו במקרה הזה, בריאלי.

אילוסטרציה

אילוסטרציה

לרדיו חיפה נאמר כי "בית הספר מטפל בילדות שחשיפתן הפומבית היתה שלא מרצונן. יש את עבודת המשטרה שחוקרת איך התמונות הגיעו לתלמידים. אנו מלמדים את הילדים שלנו שמדובר בעבירה פלילית ודבר נוסף משנה הזהירות מחייב לחשוב היטב על כל תוכן שמועלה, כי אין לדעת מי יעשה בזה שימוש".

גורמים בבית הספר סיפרו כי הנערות המצולמות שנחשפו מתמודדות עם זה, "זה לא נעים להן, אך הן מגיעות לבית הספר כרגיל".

מהנהלת בית הספר הריאלי נמסר בתגובה כי: "הנושא נמצא בטיפול משטרת ישראל. מטעמי צנעת הפרט אנו מנועים מלמסור פרטים. בית הספר מקיים פעילות חינוכית שוטפת ומשמעותית במהלך כל השנה למניעת התנהגויות סיכוניות ברשתות החברתיות. הצוות החינוכי ממשיך בדיאלוג בעניין עם תלמידינו".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "התקבלה עד כה בסוף השבוע שעבר תלונתה של נערה אחת, והיא נחקרת בתחנת חיפה. ככל הידוע לנו, בינתיים פסקה הפצת הצילומים".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל