24 באפריל 2014

נתפס נוהג בשכרות, אך בית המשפט החזיר לו את הרישיון


השופט קבע כי הראיות לא מספיקות כדי לשלול את רישיון הנהיגה בפסילה מנהלית * עו"ד שרי ישראלי: "סף הראיות צריך להיות גבוה כדי לנקוט בסנקציה קשה"
חגי יצחקי

נהג שנעצר לביקורת משטרת התנועה לפני מספר שבועות, התבקש על ידי שוטרי התנועה לעבור בדיקת ינשוף. במסגרת הבדיקה התברר כי האחוז האלכוהול בדמו גבוה מהמותר בחוק וקצין תנועה פסל את רישיונו.

הנהג, באמצעות עו"ד שרי ישראלי, הגיש בקשה לבית משפט השלום לתעבורה בחיפה, להחזרת רישיונו. עו"ד ישראלי טענה בבית המשפט כי קצין התנועה שלל את רישיון הנהיגה מאחר ועלה חשד כי הנהג נוהג בזמן פסילת רישיון, אך בירור קצר הסיר את החשד. עו"ד ישראלי נימקה את בקשתה להחזרת רישיון הנהיגה של הצעיר הוגשה מטעמים הומאניים. לטענתה, הצעיר מצא עבודה מספר ימים לפני שנשלל לו הרישיון, לאחר מספר חודשים בהם לא עבד ונקלע למצב כלכלי קשה.

(צילום ארכיון: רועי פלצמן)

(צילום ארכיון: רועי פלצמן)

עוד טענה עו"ד ישראלי, כי כמות האלכוהול שנמצאה בדמו, קרובה מאוד לכמות המותרת בחוק ולכן יש להסתפק בשלילה מנהלית לשבועיים בלבד. הנהג בעצמו אמר בבית המשפט, כי באותו הערב שתה ככוס וחצי של יין לבן ולא מעבר לזה. הנהג אישר את דברי עו"ד ישראלי, וסיפר לבית המשפט על המצב הכלכלי הקשה אליו נקלע בעקבות פיטוריו מהעבודה.

נציג המשטרה התנגד לבקשתה של עו"ד ישראלי להשיב לנהג את רישיון הנהיגה וטען כי יש מספיק ראיות בחומר החקירה כדי לשלול את רישיונו. נציג המשטרה טעו עוד כי אם יורשע הנהג, הוא צפוי לקבל עונש של פסילת רישיון למשך שנתיים.

עו"ד ישראלי טענה בבית המשפט, כי הפסילה המנהלית היא על חשבון העונש שייגזר בעתיד, אך העונש חייב להיות מידתי. לטענתה, מאחר וכמות האלכוהול שנמצאה בדמו של הנהג, היא קרובה מאוד לכמות המותרת בחוק, ומאחר ומדובר בנהג, ללא עבירות דומות, הנקלע למצב כלכלי מאוד קשה, הוגשה הבקשה לקצר את התקופה, כדי שהפסילה המנהלית תהיה מידתית.

עו"ד שרי ישראלי

עו"ד שרי ישראלי

השופט שלמה בנג'ו אמר בהחלטתו, כי מעיון בחומר הראיות עולה, כי מהרגע בו התבצעה בדיקת הינשוף ועד לרגע בה החלה בדיקת הינשוף עבר זמן, והשוטרים לא שמרו על טווח הזמנים הדרוש לצורך קיומה של בדיקה תקינה, כפי שהיא נדרשת מנהלי היצרן. עוד ציין השופט בנג'ו, כי מחומר הראיות עולה כי הנהג נמצא תחת השפעה בינונית של אלכוהול וכי ציין בפני השוטרים שהוא חולה אסתמה המשתמש במשאף. לדברי השופט, נסיבות אלה מכרסמות בראיות, מה שמשליך על החלטת קצין המשטרה בכל הנוגע לפסילה מנהלית. השופט בנג'ו קבע כי רישיון הנהיגה יוחזר לנהג.

לאחר החלטת השופט, ביקש נציג המשטרה להגיש בקשה לעיכוב ביצוע, אך השופט בנג'ו קבע אין מקום להגיש בקשה לעכב את ביצוע החלטתו, וההחלטה נותר בעינה.

עו"ד שרי ישראלי מסרה בתגובה: "גם במקום בו נדרש רף ראיות נמוך, גם הוא צריך להיות גבוה כדי לנקוט בסנקציה כל כך קשה כפסילת רישיון נהיגה".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל