2 במרץ 2012

באמצע השיעור: אב התפרץ על תלמיד שהכה את בנו


אב לילד בכיתה ה', דמות מוכרת באיזור הקריות, החליט לסגור חשבון באמצע השיעור עם ילד שתקף את בנו. כל זאת לעיני המורה והתלמידים ההמומים – כך דווח בעיתון "זמן קריות"

תקרית אלימה בין שני ילדים בכיתה ה' בבית ספר יסודי בקרית חיים, הובילה להתפרצות גסה של אחד האבות, דמות מוכרת מאוד באזור הקריות, בתוך הכיתה – כך מדווחת אורית פרץ ארי בעיתון "זמן קריות". ומה עשתה המורה? לא הרבה.

אבא של ג', תלמיד כיתה ה' באחד מבתי הספר היסודיים בקריה, הגיע לאסוף אותו מבית הספר שעה לפני תום הלימודים. כאשר ניגש אליו בנו עם עיניים דומעות, וסיפר לו על כך שחברו לכיתה היכה אותו – לא יכול היה האב להתאפק, ומיהר למצוא את הילד המכה.

גם העובדה שכבר היה בתוך כיתת הלימוד, במהלכו של שיעור, לא עצרה אותו, ולעיני התלמידים האחרים והמורה ההמומה, התפרץ על הילד בקללות ואיומים, כשרק במזל לא הסתיימה התקרית בצורה אלימה יותר.

"אם עוד פעם תרים יד – אני אתעסק איתך"

"יש הפסקה קצרה בין השיעורים, וכולנו עמדנו ליד הכיתה של השיעור האחרון שעדיין הייתה נעולה", סיפר אחד התלמידים, שהיה עד לאירוע, ל"זמן קריות". "בזמן שהיינו כולנו בחוץ, אחד הילדים המופרעים של הכיתה התחיל להציק ל-ג'. דחף אותו, ונתן לו כאפה. היה צלצול, והמורה הגיעה לפתוח את הכיתה, כשפתאום גם אבא של ג' הגיע. ג' רץ אליו בבכי, בזמן שכולנו נכנסנו כבר לכיתה.

"השיעור כבר התחיל, כשפתאום הוא נכנס בעצבים לכיתה, והתחיל לצעוק על הילד שהרביץ לפני כולם. הוא אמר לו משהו כמו 'שלא תעז לעשות את זה. אם עוד פעם תרים יד על ג' – אני אתעסק איתך', כשבנוסף הוסיף כמה קללות".

ומה עשתה המורה באותו זמן?

"כלום, היא הייתה קצת בשוק נראה לי. הוא נכנס, צעק ויצא, והיא לא אמרה כלום. לא לפני, ולא אחרי".

אמא של אחד התלמידים בכיתה, התרעמה על הסיפור ואמרה ל"זמן קריות": "אני יודעת שמדובר בילד בעייתי. אבל זה לא צורה להתפרץ ככה לכיתה כאילו אתה בבית שלך ולהלבין את פני הילד מול חבריו לכתה. אני גם לא מבינה למה המורה לא ניסתה לעצור בעדו".

ממשרד החינוך לא התקבלה תגובה לדברים.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל