2 במרץ 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

חבר מועצה הצביע 4 פעמים בעד חנייה בתשלום ופרסם עצומה נגדה


הזיגזג של חבר המועצה: למרות שמחאת הגולשים נגד החלטת עיריית קרית ביאליק, לגבות תשלום עבור חנייה במקומות שונים בעיר, החלה בעמוד הפייסבוק של "קריות באינטרנט" ועקב כך סוקרה בהרחבה בכלי התקשורת המקומיים – העצומה (בקישור הבא) שהעלה חבר מועצת העיר קרית ביאליק, ירון מזוז, הפתיעה גם אותנו

עצומה ששותפה בעמוד הפייסבוק של "קריות באינטרנט" על ידי המשתמש "עידן מזוז", תוקפת את החלטת עיריית קרית ביאליק לדרוש תשלום עבור חנייה במקומות שונים בעיר וקוראת להעניק חנייה חינם לתושבי העיר: "לאחרונה החלה עיריית ביאליק לצבוע את המדרכות בצבע כחול לבן, לא ממניעים פטריוטים במיוחד, אלא ממניעים כלכליים בלבד, ולגבות כסף עבור הזכות לחנות ברחבי העיר, לאחר שאנו משלמים עבור זכויות רבות אחרות. ביאליק היא הקריה היחידה בה לא ניתן יהיה לחנות באמצעות תו חניה שנתי, כרגע. אנו דורשים כי החנייה ברחבי העיר תהיה בחינם לתושבי הקריה, או לחלופין ניתן יהיה לרכוש תו חניה בעלות שנתית סמלית".

מה שהפתיע אותנו הוא יוזם העצומה, וכך נכתב במקור: "מקים העצומה ירון מזוז, יו"ר התנועה החברתית החדשה בקרית ביאליק, קורא לציבור לחתום על העצומה ודורש חניה חינם עבור תושבי קרית ביאליק".

הצביע בעד ההחלטה וכעת מקים עצומה נגדה

מבדיקה שערכה מערכת "קריות באינטרנט" עולה, כי מזוז השתתף בארבעה דיונים שהתקיימו בנושא (שלושה במועצת העיר ואחד בוועדת התחבורה) ובכולם הצביע בעד ההחלטה כשהמחירים והתעריפים מצויינים בה.

גורם בכיר בעיריית קרית ביאליק ששמע לראשונה על העצומה, אמר ל"קריות באינטרנט": "מזוז לא מבין בין ימינו לשמאלו, הוא עצמו היה נלהב להקים מקומות חנייה בעיר בתשלום והצביע בכל ישיבות מועצת העיר בנושא. כנראה שהזיכרון שלו קצר או הרצון לנקום בדוקורסקי לאחר שהודיע לו במועצת העיר כי מינויו כסגן מבוטל, וזה כנראה מעביר אותו על דעתו. כל התעריפים והמחירים היו כתובים שחור על גבי לבן, מה הוא לא יודע על מה הוא מצביע? אם משרד הפנים לא היה מבטל את מינויו כסגן, מזוז היה צוהל בראש חוצות".

ארבע פעמים היה בעד. עכשיו העלה עצומה (צילום מסך)

"לפי כל עליות הארנונה והאגרות השונות והמשונות בעיר, אנחנו יכולים לפתוח בקרית ביאליק מחלבה"

ירון מזוז, איך קורה שהצבעת בעד ההחלטה וכעת אתה נגדה?
"לפני ההצבעה בנושא, שוחחתי עם ראש העיר אלי דוקורסקי ורק לאחר שהבטיח לי כי 'יהיה בסדר' ולתושבי העיר תוענק חנייה בחינם – הצבעתי בעד, אבל כעת אני רואה שלא כך הם הדברים".

התעריפים היו כתובים, לא היה נכון יותר לבקש להכניס את דרישתך לחנייה חינם לתושבי העיר לתוך ההחלטה לפני שהצבעת בעדה?
"כשאני מדבר עם בן אדם, אני מצפה שהוא יעמוד מאחורי המילים שלו".

גורמים בעירייה טוענים כי התנגדותך נובעת מביטול מינוייך לסגן ראש העיר
"שגורמים בכירים לא יתחבאו מאחורי המושג 'גורם בכיר'. אם למישהו יש משהו להגיד לי, הוא מוזמן לבוא ולדבר איתי ושלא יתחבא, כי הדבר עושה אך ורק נזק לתושבי העיר. אין שום קשר בין התפקיד שלי בעירייה לבין המחאה של התנועה החברתית שאני עומד בראשה, לבין ההתנגדות שלנו לחניה בתשלום לתושבי קרית ביאליק. אני דורש מראש העירייה לחזור בו באופן מיידי מגביית התשלום מתושבי קרית ביאליק. התושבים לא יהיו פרה חולבת של העיר. לפי כל עליות הארנונה והאגרות השונות והמשונות בעיר – לא נהיינו פרה חולבת – אנחנו יכולים לפתוח בקרית ביאליק מחלבה. אני דורש מראש העיר לקיים חשיבה נוספת בנושא והעלתי הצעה לסדר שתעלה במהלך מועצת העיר. אני מצפה שלראש העיר יהיה איכפת מהתושבים שלו ושהחנייה בתשלום לתושבי קרית ביאליק תבוטל לאלתר".

ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, הכחיש כי אמר את הדברים ומסר לקריות באינטרנט: "אני לא מגיב לירון מזוז".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל