5 במרץ 2012

חיזוק למערך: 15 חרדים מחיפה הוסמכו ככונני מד"א


מזה כשנתיים מתנדבים כ-25 אברכים מהקהילה החרדית בויז'ניץ על הניידות במד"א והצילו חיים רבים. כ-15 מהם הצטרפו לעוד 130 כוננים פעילים של מרחב כרמל. האדמו"ר מסערט ויז'ניץ נתן את ברכתו והצלחתו למהלך החשוב להצלת חיי אדם.

שיתוף הפעולה בין מד"א כרמל לקהילה החרדית החל לפנים שנים רבות בו התנדבו בארגון תושבי קהילת ויז'ניץ בחיפה. כחלק משיתוף פעולה זה, בו מעורה מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין, הכשיר הארגון לפני כשנתיים את האברכים בקורסי עזרה ראשונה ושילב אותם בהתנדבות פעילה ורבה על האמבולנסים וניידות טיפול הנמרץ בארגון.

עם תום תקופת ההתמקצעות, בו סייעו המתנדבים האברכים בהצלת חייהם של מאות מתושבי חיפה והסביבה, הוחלט להסמיכם ככונני הארגון. המתנדבים, יפעלו תחת ארגון מגן-דוד-אדום ו'הצלה' כרמל, בכפיפות לרבנים המנחים את דרכם. פעילותם, הכשרתם הרפואית והמקצועיות בכפיפות להנחיות והסטנדרטים של מד"א. הכוננים מהקהילה יצטרפו לעוד כ-130 כוננים פעילים במרחב, הפרוסים בכל שכונות הערים וכוללים חובשים, פרמדיקים ורופאים הנותנים מענה רפואי טרם הגעת האמבולנס ברכבם הפרטי ובאופנועי הארגון.

המתנדבים קיבלו לידיהם ציוד עזרה ראשונה והחייאה מתקדם, הכולל בתוכו מיכל חמצן, מכשיר הנשמה, מכשירי חבישה וקבלת לידה. הזעקתם תתבצע ע"י מירס משוכלל המאתר את מיקום המתנדב הכונן הסמוך למקום ומשגר לו את הקריאה. הגעתם של המתנדבים הכוננים תסייע בשניות הקריטיות להצלת חיים טרם הגעת האמבולנס למקום.

תמ"ג שמעון ביטון, מנהל מד"א כרמל ברך על הכשרתם של המתנדבים מהקהילה ועל שיתוף הפעולה הפורה הקיים בין הארגון לתושבי הקהילה. "אנו בטוחים כי הסמכתם של אברכי הקהילה תסייע בהצלת חיים ומתן מענה מהיר לתושבי הקהילה. אנו מגלים רגישות רבה לציבור החרדי של המתנדבים, ועושים הכל על-מנת שיוכלו להשתלב בפעילות הארגון מבלי לפגוע באורח חייהם החרדי."

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל