5 במרץ 2012

פורים: מד"א מעלה כוננות ומפרסם הנחיות בטיחות


בכדי לעמוד במוכנות מיטבית לכל תרחיש העלול להתפתח באירועי פורים השונים בערים, הוחלט להעלות את כוננות מד"א כרמל לרמה ב', שהיא אחת לפני הגבוהה ביותר. לקראת החג, במד"א מפרסמים הנחיות לשמירה על בטיחות הילדים במהלך החג והנחיות לטיפול במקרים של פגיעות שונות

בתום הערכת מצב שערך מנהל מרחב כרמל, תמ"ג שמעון ביטון יחד עם המטה המורחב, הוחלט כי מיום רביעי (07.03) ועד צאת החג, תכנס מד"א כרמל לכוננות גבוהה שתועלה לרמה ב'- רמה שהיא אחת לפני הגבוהה ביותר. משמעותה, תחנות מד"א במרחב יתוגברו בצוותים של פרמדיקים וחובשים רבים נוספים. בנוסף, יפוזרו אמבולנסים ואופנועים בשכונות הערים השונות שיעמדו בכוננות כל ימי החג.

בנוסף, צוותי מד"א יאבטחו רפואית את החוגגים באירועי ה"עדלאידע" השונים.

מנהל מרחב כרמל, תמ"ג שמעון ביטון: "כחלק מההערכות הכללית ובמטרה להעניק ביטחון רפואי לכלל האזרחים החוגגים במקומות הומי-אדם, הוחלט על תגבור כוחות מד"א ופריסתם בשכונות הערים השונות. ברצוני לפנות לציבור ההורים ולהפציר כי ינקטו בכל אמצעי הבטיחות הקיימים ולנהוג בזהירות יתרה בבחירת תחפושות תקניות וללא אביזרים נלווים מסוכנים, בכדי שהחג יעבור בשלום ללא פגיעות בגוף ובנפש".

במד"א כרמל מזהירים מפני משחקים מסוכנים

לקראת חג הפורים, במד"א מפרסמים הנחיות לשמירה על בטיחות הילדים במהלך החג והנחיות לטיפול במקרים של פגיעות שונות.

עוד בטרם מתחיל חג הפורים, מתקבלות מדי שנה במוקד מד"א כרמל טלפונים מילדים והורים מודאגים עקב פציעות קלות שנגרמות כתוצאה מאביזרי החג עימם משחקים הילדים. לרוב הפציעות אינן מצריכות פינוי לבית-חולים לטיפול רפואי דחוף, אך הן עלולות להסתיים באסון.

בעקבות המקרים, מבקשים במד"א להדגיש את הנחיות הבטיחות הבאות:

כל סוגי הנפצים אסורים כליל לשימוש – רקטות, זיקוקים גדולים ו"נחש נפץ" מסתובב. שימוש בנפצים מסוג זה, עלול לגרום לכוויות קשות ואף לקטיעת איברים במקרים מסוימים.

כמו כן אסור לשימוש אקדח צעצוע היורה כדורי פלסטיק, ועלול לגרום לחבלות חמורות ובלתי הפיכות בגוף.

את קפצוני הנייר ואת הפיקות לסוגיהם יש להפעיל באמצעות אקדח צעצוע המיועד לכך בלבד, ולא בעזרת שום אמצעי אחר.

כמו כן, אין לשמור פיקות וקפצונים בכיס, מחשש להתפוצצות. אין לירות פיקות ודומיהן בקרבת האוזניים והעיניים – מחשש לנזק בלתי הפיך.

על מנת לצמצם את כמות הפגיעות האפשרית במהלך החג, מפרסם מד"א הנחיות בטיחות בשימוש ובהכנת תחפושות לקראת החג:

בזמן הכנת תחפושות ביתיות יש להקפיד על שימוש בחומרים שאינם דליקים. צמר גפן, נוצות טבעיות ויריעות מפלסטיק הם דוגמה לחומרים שעלולים להיות דליקים.

יש להקפיד כי התחפושת תאפשר לילד להיות נייד ושתהיה נוחה. יש לוודא כי היא לא לוחצת על הגוף, שמסכות תכלולנה פתחי אוורור למניעת חנק ועוד.

אין להתקרב למקור אש כלשהו עם תחפושת מחשש להתלקחות. שמרו מרחק מתנורים, סיגריות בוערות ועוד.

יש לנהוג במשנה זהירות עם כל סוגי התרסיסים: ספריי לשיער, ספריי שלג וכו'. אין לרסס על הפנים או על הגוף או בקרבת מקור אש. חומרים אלה דליקים ביותר.

אם מכבסים תחפושת מומלץ לשלוח אותה לניקוי יבש, משום שכביסה רגילה עלולה לפגוע בעמידות התחפושת לאש.

במקרה של התלקחות, יש להשכיב את הנפגע, לגלגלו בחול או בעפר, או לכבות את האש בכמות גדולה של מים, או להחניקה באמצעות שמיכה רטובה. את ראש הנפגע יש להקפיד לא לכסות מחשש לחנק. כמו כן, אין להסיר בגדים חרוכים ואין למרוח משחות שומניות על הכוויות, אלא לקרר את מקום הכוויה במים זורמים פושרים.

במקרה של חדירת ספרי שלג לעיניים יש לשטוף בהרבה מים. במקרה של חדירת גץ אש לעין יש לשטוף אותה במהירות במים ולהעביר את הנפגע למתקן רפואי קרוב.

יש להקפיד על הימצאות תיק עזרה ראשונה תקני של מגן דוד אדום בכל מסיבת פורים ובכל אירוע המוני. במקרה חירום, יש להזעיק במהירות האפשרית את מד"א בטלפון 101.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל