6 במרץ 2012

קרית ים: פונה פולש שהשתלט על מגרש בבעלות המדינה


פרסום ראשון: מפקחי מינהל מקרקעי ישראל ושוטרי משטרת ישראל פינו היום (שלישי) פולש שהשתלט על מגרש המיועד למגורים, בבעלות המדינה, בקרית ים, כדי "להרחיב" באופן לא חוקי את החצר שלו

רגעי הפינוי היום בקרית ים

הפלישה בוצעה לקרקע השייכת למדינה ששטחה 212 מ"ר, פונתה במסגרת מבצע אכיפה של מפקחי מינהל מקרקעי ישראל ושוטרי משטרת ישראל בקרית ים.

הפולש, תושב קרית ים המתגורר בסמוך למגרש, השתלט לפני שנים על המגרש המיועד למגורים, והשתמש בו כדי להחנות כלי רכב ולאחסן את חפציו ורכושו, תוך כדי שהוא מקים לצורך זה סככות בלתי חוקיות, שפונו ע"י מפקחי המינהל במסגרת מבצע האכיפה.

מינהל מקרקעי ישראל ניהל נגד הפולש שהשתלט על השטח מאבק משפטי ממושך שארך שנים לפינוי במטרה לפנותו , הליך שהסתיים היום בהוצאה לפועל של צו הפינוי.

מפקחי מינהל מקרקעי ישראל פינו מהקרקע את הרכוש שאכסן הפולש, אשר כלל ציוד אישי ורכבים חונים, ואף את הפסולת שהותיר אחריו הפולש. לאחר הפינוי הציבו המפקחים בשטח שלטים המציינים כי השטח בניהול מינהל מקרקעי ישראל והחזירו את השטח לחזקת הציבור.

תופעת פלישות לקרקעות בקריות

אין זו הפעם הראשונה שהמינהל פועל לפינוי פלישות באזור הקריות השנה.

בחודש שעבר ביצע מינהל מקרקעי ישראל מבצע רחב היקף באזור קרית אתא, במסגרתו פונו כ-500 דונם של שדות חקלאים בבעלות המדינה, אשר פולשים השתלטו עליהם וגידלו בהם גידולים חקלאיים, ללא קבלת היתר וללא התשלום המתחייב לקופת המדינה.

ממונה הפיקוח במחוז חיפה במינהל מקרקעי ישראל, שי קרפ, מסביר כי פלישה לאדמות מדינה היא עבירה חמורה, שדינה עד שנה מאסר בפועל, וכי במינהל מקרקעי ישראל מתכננים להמשיך במדיניות האכיפה הבלתי מתפשרת כנגד תפיסת קרקעות הציבור בניגוד לחוק.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל