1 במרץ 2017

בית המשפט דחה את הערעור: מכל האמוניה ירוקן בתוך חודש


בית המשפט דחה את הערעור: מכל האמוניה ירוקן בתוך חודש

בית המשפט המחוזי בחיפה החליט היום (חמישי) לדחות את הערעור שהגישה חברת "חיפה כימיקלים" בנוגע להחלטה לרוקן את מכל האמוניה הנמצא במפרץ חיפה.

בחדשות10 דווח כי לפי ההחלטה, הריקון יתבצע עד ה-1 באפריל – בעוד חודש בדיוק. חברת "חיפה כימיקלים" צפויה לערער על ההחלטה. "אינני מוצאת לנכון להורות על השארת מלאי חירום במכל", הדגישה השופטת תמר שרון נתנאל. "על מנת לאפשר את ריקון המכל באופן בטיחותי, וכן לאפשר למשק את פרק הזמן המרבי האפשרי לשם התארגנות להפסקת הספקת האמוניה מהמכל, ביצוע הצו מעוכב בזה עד ל-1 באפריל. במועד זה על המכל להיות ריק לחלוטין מאמוניה".

"על כף אחת של המאזניים מונחים חייהם ובריאותם של מאות ואלפי אזרחים, בעוד שעל הכף האחרת מונחים אינטרסים כלכליים", אמרה השופטת, "בנסיבות אלה, קיים רק פתרון אחד אפשרי והוא דחיית הערעור בכל הנוגע לעצם מתן צו הפסקת העיסוק". כמו כן, השופטת ציינה כי חל איסור על מילוי המכל מכאן ואילך, בכל דרך שהיא וללא הגבלת זמן. עוד אסרה השופטת להביא משלוח נוסף של אמוניה דרך הים.

"החלטה אמיצה והיסטורית", אמר ראש העיר חיפה יונה יהב, "כל תושבי חיפה והאזור מודים היום על אומץ לבה של השופטת. אנו בעיריית חיפה נפעל ללא פשרות לוודא כי פסק הדין יבוצע ככתבו וכלשונו על פי לוחות הזמנים אותם קבע בית המשפט".

"בשבוע האחרון ראינו את גלגלי הצדק הבטחוני-סביבתי בפעולה: קונצנזוס נרחב בין מקבלי ההחלטות בכנסת, בית המשפט והגנת הסביבה הבינו כי אסור לשחק בחיי אדם", אמרה ד"ר רויטל גולדשמיד מהוועד המנהל של "סביבתי", מרכז המחקר לתלונות סביבה של הציבור בחיפה. "אנו מצפים מהמשק להתארגן בהתאם על חלופות לשימושי האמוניה", הוסיפה.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    











עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל